Zmáčkněte tento bod na své ruce a koukejte co se bude dít.

0
(0)

Dalibor , 14. 11. 2020

Určitě jste viděli ve filmu, jak jeden protivník stiskl druhému bod na jeho těle, a ten se vypnul. Takových bodů existuje víc. Jeden z nich se nachází na naší dlani. Mnozí z vás to mohou považovat za filmový trik, ale věřte, že je to skutečnost. Kultury na dálném východě po celá staletí studovaly lidské tělo, a hledaly místa, v nichž se střetávají neuralgická zakončení. Jejich masáží, stiskem lze docílit úlevy, nebo naopak bolesti, i stavu kdy se zhroutíte. Nezáleží na tom, zda někoho udeříte, nebo jen stisknete, pokud najdete to správné místo, použijete správnou techniku, je výsledek zaručený.

Může to zvládnout každý z nás?

Určitě ano, jen je zapotřebí důkladně poznat anatomii našeho těla, dráhy nervových zakončení a místa na těle, kde se nacházejí. Toto se jednotlivci učí dlouhé roky na speciálních školách. Někteří tuto techniku využívají při masážích, jinde se vyučuje jako součást boje, např. sebeobrany. Nepotřebujete žádnou zbraň, stačí, když víte, kde protivníka uchopit a kde ho stisknout.

Jeden z bodů na naší dlani

Dnes se podíváme na reflexní bod na naší dlani. Nachází se u kořene palce. Jeho stisknutím na dobu asi 1 minuty dokážete odeznít migrénu, nebo bolest hlavy. Je důležité, abyste stiskli to správné místo, jinak to nebude fungovat. Masáží, nebo pouhým stiskem aktivujeme v těle energetické dráhy. Tím, že nás něco bolí, nám tělo dává najevo, že některá z drah je zablokovaná, a neproudí jí energie. Když dráhu uvolníme, energie může proudit a bolest odezní.

Další akupresurní body na těle

Dá se říci, že každý orgán v těle má své energetické dráhy, a ty mají zakončení na různých místech našeho těla. Např. na ploskách nohou jsou zakončení všech vnitřních orgánů. Jejich masáží, či pouhým stlačením, dojde k uvolnění těchto drah. Můžeme také použít akupresuru, kde se do zakončení těchto bodů vpichují tenké jehly. To však musí provádět odborník, neboť při vpichu na nesprávném místě vám dotyčná osoba může způsobit vážné zdravotní komplikace. Proto pokud chcete tuto terapii podstoupit, ověřte si, že člověk, ke kterému jdete, to umí, a na místo pomoci, vám neublíží. Některé body zakončení orgánů jsou dostatečně velké, abyste si mohli v případě bolesti zkusit pomoci sami. Určitě je to lepší, než jít do lékárničky a vzít si prášek proti bolesti. Ten vám stejně nepomůže, jen otupí bolest, ale příčinu tu neodstraní. Měla by to tedy pro vás být až poslední možnost.