Sbohem bolesti krční páteře. Bod Feng Fu vás zbaví bolesti zad a zlepší spánek během několika vteřin.

0
(0)

Dalibor , 29. 03. 2021

Starověká čínská metoda Feng Fu obnovuje energetickou rovnováhu těla. Nemá za cíl léčit, ale zmírňovat nepříjemné příznaky a bolesti, což může být v určitých situacích velmi potřebné. Metoda začíná účinkovat už po pár vteřinách. Stačí k tomu nalézt na svém těle bod Feng Fu a na něj přiložit kostku ledu.

Nachází se v jamce v horní části šíje

Bod Feng Fu se nachází ve spodní části lebky, přímo uprostřed na spoji krku a hlavy. Lehněte si proto na břicho, uchopte kostku ledu a přiložte ji na zmíněný bod. Lehce ji přitiskněte a přikryjte ubrouskem nebo tenkým vatovým tamponem. Takto setrvejte, dokud se kostka úplně nerozpustí. Tuto metodu byste měli opakovat každé 2–3 dny, a to ráno hned po probuzení nebo naopak večer, než půjdete spát.

Kromě toho, že nám kostka ledu uleví od akutní bolesti zad, má tato metoda i řadu jiných příznivých účinků na lidský organismus. Například zlepšuje kvalitu spánku, znatelně zlepšuje trávení a dokonce zmírňuje příznaky chřipky a nachlazení. Využívat těchto účinků můžeme i preventivně dříve, než u nás nějaký problém nastane.

Metoda má mnoho příznivých účinků

Feng Fu působí také proti bolestem hlavy a migrénám, proti bolestem zubů a kloubů a u žen zmírňuje menstruační křeče. Má celkově příznivý účinek na kardiovaskulární zdraví. Reguluje funkci štítné žlázy a také snižuje pravděpodobnost vzniku celulitidy. V neposlední řadě pomáhá snižovat stres, úzkosti a deprese, působí tedy na fyzické i psychické zdraví člověka.

Bod Feng Fu je jedním z nejzranitelnějších bodů lidského těla. Lebka zde již končí, takže mozek nechrání kost a páteř začíná až o něco níže. Pod tímto bodem se nachází prodloužená mícha. V anatomii má tento bod název „velký otvor týlní“ neboli foramen magnum occipitale. Často bývá terčem akupresury nebo akupunktury, podle terapeutů je ale ochlazování mnohem jednodušší a účinnější.