Podívejte se na tyto krásné nápady jak na jaře zkrášlit svoji zahradu jako opravdový profesionál.

0
(0)

Dalibor , 05. 05. 2021

S příchodem jara začínají práce na zahradě. Pokud si říkáte, že byste letos svou zahradu rádi něčím ozvláštnili, je ten nejvyšší čas začít řešit, jakým zátiším si zpříjemníte pobyt na zahradě. Pokud ještě nevíte, jakým způsobem chcete změnit vizáž vaší zahrady, rádi vám pomůžeme. Právě vám totiž přinášíme inspirace, které vám mohou pomoci v rozhodování. Po přečtení tohoto článku budete mít jistě jasno v tom, kam se bude změna vaší zahrady ubírat.

Masožravé rostliny

Pokud patříte mezi milovníky masožravých rostlin a máte pozemek poblíž vody, rozhodně se vám vyplatí uvažovat o takzvaném zahradním rašeliništi. To znamená, že vaším úkolem bude vyhloubit díru a vyměnit hlínu za rašelinu. Pak už jen stačí podívat se na internet, nebo se poradit se zkušeným pěstitelem a pořídit si takové masožravé rostliny, které mohou být po celý rok venku. Vybírat můžete z některých druhů špirlic, masožravek a dalších rostlin. Masožravkám se bude velmi líbit také v blízkosti rybníčku, rašelinných jezírek či bažin.

Tropické rostliny

Pokud sníte o tom, mít na zahradě svůj vlastní koutek tropického ráje, jděte do toho! Dnes se již běžně najdete v zahradách nejrůznější tropické plodiny, které plodí i u nás v Čechách. Zimu dokáží perfektně přežít a léta se u nás pomalu blíží k těm tropickým. Pokud tedy toužíte po tom sklízet na vlastní zahradě třeba fíky, mandarinky, pomeranče, limetky nebo citrony, pusťte se do toho.

Kameny

Velmi dobře na zahradách také vypadají kameny, které se dají použít na mnoho způsobů. Můžete vybírat z těch nejrůznějších barev, tvarů, struktur i velikostí. Vyberte si své oblíbené nebo nějaké originální rostliny a osázejte kamenný záhon. A aby bylo zalévání takových rostlin praktičtější, myslete na elegantní chodníček v kamínkách, který může být třeba dřevěný. Vsaďte na přírodní materiály.

👍 Tento návod je užitečný