Blahodárné účinky datlí

0
(0)

Dalibor , 24. 10. 2022

Kromě jemné a sladké chuti jsou datle jedním z nejlepších zdrojů vitaminů a minerálů, které zvyšují hladinu energie a mají řadu zdraví prospěšných účinků.

Jedna žena se rozhodla jíst 3 datle denně po dobu 12 dní. Nejen ona, ale i její lékaři byli ohromeni změnami, které za tu dobu prodělala!

Zlepšilo se jí trávení

Datle výrazně vyřešily její zažívací potíže, včetně zácpy a zažívacích potíží. Ráno pociťovala větší nevolnost, která zcela zmizela.

Snížení bolesti

Vysoký obsah hořčíku v datlích zmírnil bolesti, které denně pociťovala kvůli oteklým nohám a zaníceným kloubům. Je lékařsky prokázáno, že datle působí preventivně proti srdečním chorobám a snižují záněty tepen.

Pravidelná menstruace

Ženě právě začala pravidelná měsíční menstruace, když začala konzumovat datle. Slyšela o jeho hormonálně regulačních účincích a myslela si, že by jí mohl pomoci s její věčně zmatenou menstruací. Skutečně tomu tak bylo, její měsíční cyklus byl v té době normální.

Snížení vysokého krevního tlaku

Žena s vysokým krevním tlakem a její lékaři byli překvapeni, když zjistili, že její krevní tlak přirozeně klesl. To bylo způsobeno obsahem draslíku v datlích.

Zlepšení srdeční funkce

Studie opakovaně prokázaly, že datle mohou díky obsahu vitaminu B6 skutečně léčit srdce a eliminovat kardiovaskulární problémy.

Zdroj: tudasfaja.com