BILLA má v prodeji nebezpečné ovoce: Kontrola skončila katastrofální!

0
(0)

Dalibor , 23. 04. 2020

Státní veterinární správa České republiky (ŠVPS SR) upozornila prostřednictvím své oficiální webové stránky na nevyhovující výrobek, který je dostupný v obchodním řetězci Billa.

Před pár týdny kontroloři zjistili nedostatky v  bardejovské provozu obchodního řetězce Billa . Nebezpečným výrobkem byly mandarinky. Z tohoto důvodu byla provedena úřední kontrola iv jiných prodejnách na Slovensku. Nejnověji se nedostatky ukázaly v Komárně opět v provozu Billa sro, fil.260, Eötvösa 23, 945 01 Komárno.

Nesrovnalosti se objevily v ,, mandarinkách odrůdy W.Murcott, země původu: Turecko, dodavatel: EUROGROUP DEUTSCHLAND GmbH, Katzbergstraße 3, Langenfeld 40764, Německo ". V analyzovaném vzorku byla zjištěna přítomnost pesticidu fenbutatinoxidu který se považuje za nepovolenou látku.

Výsledky kontroly zároveň prokázaly dalších 12 reziduí pesticidů. Hodnota HI (Hazard Index) dosahuje pro děti hodnotu 8,6 a u dospělých hodnotu 1,7. Obě hodnoty překročily akceptovány množství, který je hodnota 1. Většina ovoce by podle odborníků měla být zkonzumována, ale ovoce se stále může nacházet v jiných provozech obchodního řetězce.

 

👍 Tento návod je užitečný