Bezinek učinně léčí plíce, pomůže odstranit kašel a na pleť je lepší než předražená kosmetika z obchodu: Takto jednoduše si z ní připravíte léčivý čaj!

0
(0)

Dalibor , 25. 05. 2020

Bezinky patří mezi nejčastěji používané léčivé rostliny na světě. Lidé ji používali po staletí k léčbě infekcí a zánětů a staří Egypťané ji používali ke zlepšení zdraví kůže a popálenin. I dnes je bezinky stále shromažďováno a používáno mnoha lidmi jako přírodní lék na mnoho různých nemocí.

Bezinky a její účinky na zdraví

Černý bez je efektivní bylina, která dokáže „vyléčit“ mnoho zdravotních problémů, podívat se na to a doufejme, že vám také pomůže.

 1. Silná imunitní podpora
 2. Antivirové, antibakteriální účinky
 3. Antiseptické a detoxikační účinky
 4. Mírné antibiotické účinky
 5. Podporuje pocení (chřipka ...)
 6. Podporují trávení, čistí trávicí trakt
 7. Odstraňuje zácpu, upravuje stolici
 8. Odstraňuje nadýmání a bolesti břicha
 9. Udržuje zdravé dýchací cesty
 10. Odstraňuje zánět, kašel a hleny
 11. Vhodné pro nachlazení, chřipku, alergie, bronchitidu
 12. Diuretický účinek, čistí ledviny a močové cesty
 13. Uvolňuje z těla kyselinu močovou
 14. Odstraňuje bolest kloubů (revmatismus, dna ...)
 15. Uklidňuje nervový systém
 16. eliminuje stres
 17. Zmírňuje bolesti a křeče (migréna, břicho)
 18. Podporuje hojení kůže (vyrážky, ekzémy, zranění)
 19. Dezinfikuje a urychluje hojení pokožky

Bezinky jsou považovány za jednu z nejvíce léčivých rostlin na světě, protože obsahují velké množství flavonoidů, karotenu, vitamínu C.

Doposud bylo známo, že je velmi užitečný při chřipce, přetížení dutin, bronchitidě, astmatu a alergiích. Zlepšuje také imunitu a pomáhá při cukrovce a zácpě.

Čaj proti kašli a hlenům

Sušený květový čaj pomáhá při přetrvávajícím a suchém kašli. Tento čaj můžete také dát dětem, ale je důležité, abyste se nejprve poradili se svým lékařem. Vše, co musíte udělat, je suché květiny dát na tmavé a suché místo. Připravujeme je jako klasický čaj - nalijeme vařící vodou, přikryjeme a necháme 10 minut vyluhovat. Pijeme s kašlem.

Jemná pleťová voda

Základem je zázrak pro citlivou pokožku. Vyrábí se nalitím dvou šálků vroucí vody na 25 gramů sušeného květu - přikryjte a nechte vyluhovat, dokud nevychladne. Po ochlazení vypusťte a uložte do čisté skleněné nádoby a ochlaďte.

Namočte kousek bavlněného tamponu do tekutiny a očistěte si obličej. Zklidňuje a osvěžuje citlivou pokožku. Voda by měla být spotřebována během následujících tří dnů.

Skutečný starší ocet se vyrábí ze sušených květin. 1 kg sušených květů se zalévá 1 litrem octa a nechá se vyfukovat po dobu 8 dní na teplém místě. Po infuzi se provádí přes plátno nebo kávový filtr. Tento ocet se používá nejen k vaření, ale také má chladicí účinek a lze jej použít pro obklady.