Benefity pro ženy po konzumaci piva, které Vás překvapí

0
(0)

Dalibor , 29. 09. 2022

Samozřejmě nemluvíme o alkoholismu. Pití menšího množství piva však může být pro ženy velmi prospěšné. Říká se, že po černém pivu rostou prsa. To bohužel není nijak dokázané, ale existuje mnoho faktorů, proč by si ženy měly dopřát sklenku oroseného zlatavého nápoje po dlouhém a náročném dni nebo po obědě. Podívejme se na největší pozitiva pití tohoto národního pokladu.

Pivo zpevňuje kosti

O tomto tématu dokonce existuje studie. Na National College of Naturopathic Medicine v Oregonu v USA byla provedena studie, jejíž výsledky byly ohromující. Ženy, které vypily dvě piva denně, byly silnější než ty, které pivo nepily vůbec. To ale nebylo vše, co zjistili Tento závěr byl samozřejmě podložen lékařskými údaji.

Pivo má velký obsah odbouratelného křemíku, který je jednou z nejdůležitějších složek lidských kostí. Pravidelným pitím malého množství piva dostáváte do těla důležité látky, které pomáhají předcházet zlomeninám kostí. Je ideální pro osoby s nízkou hustotou kostí a ženy, které se dostaly do fáze menopauzy.

Obsahuje obrovské množství vitamínů

Pivo je bohaté na vitamíny a minerály. Patří mezi ně vápník, selen a hořčík, které jsou důležité pro náš imunitní systém. Pitím zlaté šťávy můžete předejít nepříjemnému nachlazení. Chmel obsahuje také molekuly humulonu, které mají protizánětlivé účinky. Proto může pomoci, pokud máte v těle nějaký zánět.

Lepší pleť a více energie

Když už mluvíme o vitamínech, měli bychom zmínit vitamin B, kterého má pivo dostatek. Tento vitamin je zodpovědný za dobrý vzhled a zdraví vaší pokožky. Prvky obsažené v pivu pomáhají uvolnit pokožku a dodávají tělu spoustu energie. Tmavé pivo jich obsahuje mnohem více než světlé. Díky živinám, které tělo z těchto látek získává, můžete očekávat následující:

  • krásnější a zdravější pleť
  • podporuje trávení a zmírňuje nadýmání
  • snížení škodlivé hladiny cholesterolu v krvi

Už to jsou dobré důvody, proč začít trochu pít. Nezapomeňte, že tmavé pivo je bohaté na všechny minerály a vitamíny a je také skvělým zdrojem železa. Její nedostatek může být příčinou tzv. jarní únavy a nedostatku energie, kterým ovšem můžete trpět po celý rok. Má také vysoký obsah vitaminu B12, který se podílí na tvorbě červených krvinek.

Skvělý hydratační krém

Hydratace je důležitá zejména v horkých letních měsících. Ať už je horko, nebo jste právě dokončili náročný trénink, místo energetického nápoje si dejte pivo. Podle španělských vědců má ještě lepší hydratační účinky než obyčejná voda. Neuvěřitelné, ale pravdivé. Pokud se tedy chcete zchladit a zároveň si dopřát dostatek tekutin, vsaďte na tradiční český nápoj.

Zdroj: prosvet.cz