Barvení velikonočních vajíček ve šlehačce s potravinářským barvivem. Technika, která zabaví i vaše děti

4.7
(57)

Michaela Kvapilová , 26. 03. 2022

Máme pro vás návod na zábavnou techniku barvení velikonočních vajíček. Tradiční barvení vajec s octem hoďte za hlavu a užijte si s dětmi skvěle strávený čas bez horké vody a nebezpečí. Výsledek v duhových barvách vás nadchne. 

Technika se šlehačkou

Díky této technice docílíte dokonalých pastelových barev, které se budou líbit dětem a všem koledníkům. Fantazii se meze nekladou a finální výsledek je jen na vás. 

Barvení je založeno na barvivu přidané do šlehačky. Díky konzistenci šlehačky barva vytváří zajímavou nepravidelnou kompozici barev na hrubé skořápce vajíčka. 

Vejce

Ideální pro tuto techniku jsou vejce s bílou skořápkou. Takové vejce bez problému sežene v obchodě z ekologického zemědělství. Vejce pak před barvením uvařte na tvrdo a nechte zcela vychladnout. 

Barviva

Kupte potravinářská barviva, ideálně ve formě gelu, aby jejich konzistence byla tužší. Doporučujeme zakoupit kvalitnější barviva, aby barevný výsledek byl co nejvýraznější. Barvy kupte tak, aby se mohly kombinovat a barevný výsledek ladil.

Krém

Krém pro obarvení vytvořte z nejméně 30% smetany ke šlehání. Kupte alespoň 500 ml, ale množství případně upravte dle množství vajec, které se budete chystat obarvit. Pomocí šlehače vyšlehejte tuhý krém.

Barvení vajec

Krém následně rozdělte do misek podle toho, kolik barevných kombinací chcete vytvořit. Ideální misky jsou široké a ploché. Do krému přidejte potravinářská barviva. Následně vložte vejce a opatrně je ve směsi "vyválejte". Vejce v této směsi nechte přibližně 40 minut, aby pigmentace byla dostatečná. Poté vejce vytáhněte a opláchněte pod tekoucí vodou. Následně nechte uschnout a máte hotovo.