Banánová slupka pro krásu vašeho obličeje: jak to vlastně funguje a proč byste to měli dělat i vy.

0
(0)

Tomáš , 21. 09. 2021

Akné je velmi častým nepříjemným projevem objevujícím se nejen na obličeji, ale také krku, zádech a ramenech. Tento problém může být velice nevzhledný, zejména pokud se týká výskytu většího množství těchto mastných teček. Spousta z nás se je snaží řešit kosmetickými prostředky, jejichž každodenní použití se může značně prodražit. Zejména v případech, kdy platíme také za nekvalitní výrobky, které nepomáhají.

Akné? Snadná pomoc!

Komerční prostředky proti akné většinou jen vysušují pokožku, což ale v dlouhodobém hledisku pleť ještě více vysušuje. A k řešení problému tedy nemusí vůbec docházet. Prostředky, které jsou kvalitní, jsou zase pro někoho nedostupné. První pomocí je tedy obrátit se na pomoc z přírody – například na banánové slupky.

Zázračné banány

Banány jsou v obchodech dostupné po celý rok, a to i v bio kvalitě. Na chutném plodu si můžete pochutnat a slupky pak použít do nálevu na hnojení pokojových květin, nebo právě jako léčbu na akné. Taková banánová slupka je totiž nabita mnohými vitamíny, které najdete i v kvalitních přípravcích péče o pleť: vitamíny A, B, C a E. Dále obsahuje zinek, železo a mangan. To všechno jsou minerály s protizánětlivými vlastnostmi. Banánová slupka obsahuje poměrně dost škrobu, díky čemuž odstraňuje mastný lesk pokožky, na druhou stranu ale neucpává póry, což je veliké plus. Škrob póry naopak čistí od toxinů a hydratuje pokožku.

Banánová kůra na obličej

Poté, co vnitřní část banánu sníte, slupku nevyhazujte. Před jejím použitím si omyjte obličej kosmetikou tak, jak jste zvyklí. Nechte ji 10 minut odpočinout a poté ji otřete vnitřní částí banánové slupky. Nechte 20 minut působit a poté omyjte teplou vodou. Tuto kůru můžete použít klidně i dvakrát denně.

Banánová slupka s ovesnými vločkami

Slupku z jednoho banánu důkladně omyjte z obou stran. Nakrájejte ji na kousky a vložte spolu s 1 lžící medu a 4 lžícemi mletých ovesných vloček do mixéru. Rozmixujte na hladkou kašičku, kterou si nanesete na očištěný obličej. Využijte nanášení k tomu, abyste si krouživými pohyby promasírovali celý obličej, to jeho kráse také pomůže. Vynechejte pokožku kolem očí. Nechte působit 10 minut a poté smyjte teplou vodou. Po této kůře je ideální nanést hydratační, ale nemastný krém.

Banánová slupka s kurkumou

Také kurkuma je velice vhodným prostředkem nejen do pokrmů, ale také do kosmetických přípravků. Má protizánětlivé vlastnosti, což je přesně vlastnost, kterou v boji proti akné potřebujete! Banánovou slupku z jednoho banánu omyjte a rozmixujte na kaši. Poté odeberte 2 lžíce tohoto banánového pyré a smíchejte se stejným množstvím kurkumy. Mírně zřeďte vodou a naneste na obličej. Nechte působit 15 minut a poté omyjte teplou vodou. Aplikujte hydratační krém, který není mastný.