Babský recept pomáhající od nevzhledných varixů a křečových žil – toto musíte vyzkoušet

0
(0)

Dalibor , 11. 07. 2020

Varixy či křečové žíly jsou nepříjemnou diagnózou, která se při nesprávném ošetřování či zcela neléčená může rozvinout do závažných zdravotních problémů vyžadujících odborný zásah v podobě ne zcela příjemné operace. Příčinou varixů a křečových žil je především oslabení stěn cév, které se postupně ucpávají a vytváří tak velmi neestetické a často bolestivé povrchové vady. Zde je účinný recept, jak jejich tvoření zmírnit, či je zcela odstranit. Trápí-li vás křečové žíly, neváhejte a přírodní lék si připravte.

Příčiny vzniku a rozvoje varixů a křečových žil

Původcem vzniku křečových žil jsou obvykle vnější faktory, které mají vliv na celkovou kondici organizmu. Tendence ke vzniku křečových žil mají především ženy v pozdějším věku, kvůli metabolickým změnám a také námaze vyvolané těhotenstvím a následným mateřstvím, a také záliba v nepohodlných botách se zvýšeným podpatkem či méně pevným designem. Vznik varixů podporuje také sedavé zaměstnání, nebo zaměstnání, při kterém je vyžadováno dlouhodobé stání bez pohybu. Vedle těchto příčin se pak na rozvoji křečových žil podepisuje také životní styl a způsob stravování. Pokud je vaše strava bohatá na cukr a mastné kyseliny, je potřeba jejich příjem vyvažovat dostatečnou konzumací potravin s vitamínem C a živočišnými tuky (především rybím).

Jak se zbavit křečových žil

Prvním krokem při boji s křečovými žílami je odstranění faktorů, které zapříčiňují jejich rozvoj. Nejdříve je tedy potřeba upravit jídelníček, začít se více pohybovat a odstranit ze svého šatníku nepohodlnou nebo nevhodnou obuv. Svůj záměr pak můžete podpořit následujícím receptem, na který budete potřebovat:

  • ½ hrnku nastrouhané mrkve
  • ½ hrnku gelu Aloe Vera
  • ½ hrnku jablečného octa

Všechny ingredience rozmixujte do homogenní pasty a poté naneste na postižená místa. Je-li potřeba, stáhněte dané místo gázou a nechte přípravek působit minimálně půl hodiny. a poté opláchněte studenou vodou. Abyste podpořili účinek, je dobré zvednout nohy do horizontální nebo zvýšené polohy.

Jak přípravek pomáhá

Všechny ingredience působí pozitivně na kůži a podkožní cévní systéme. Mrkev obsahuje vysoké množství antioxidantů, které z pasty přecházejí do kůže a následně do krevního oběhu, čímž pomáhá odstraňovat z krve nežádoucí látky. Aloe vera má uklidňující a protizánětlivé účinky, takže posiluje místa výskytu varixů a zpevňuje narušené tkáně. Třetí složka – jablečný ocet – působí především jako antikoagulant, který krev ředí a pomáhá jejímu správnému toku.

👍 Tento návod je užitečný