Babička svá vnoučata velmi hýčkala, ale když byla pryč, všem byla odhalena děsivá pravda!

0
(0)

Dalibor , 20. 06. 2024

Ruku na srdce.

Na co nejčastěji vzpomínáte, když se ohlédnete zpět do svého dětství?

Samozřejmě, tisíce vzpomínek se vám vážou na rodiče, ale jistě si vaše mysl vzpomene i na babičky fantastické koláče, procházky v přírodě s dědečkem a nezapomenutelné prázdniny u prarodičů.

Znáte to?

Snažíte se své dítě vychovávat co nejlépe, nastavíte si určitá pravidla, pak jde dítě na víkend k prarodičům a najednou je všechno v čudu.

Věřím, že každý z nás se s touto situací již setkal a nějak ji musel řešit

Každý rodič se snaží vychovávat své dítě co nejzodpovědněji. Nastavíte si pravidla, která dítě musí respektovat, například sladkost dostaneš až když sníš celý oběd nebo seriál v TV si můžeš prohlédnout až když si napíšeš úlohy. Je to normální a pochopitelné, že se snažíme své děti vychovávat co nejlépe.

Co však dělat, pokud jde dítě na víkend k prarodičům?

U prarodičů se najednou zapomene na všechna pravidla. Specialitkou prarodičů je rozmazlování svých vnoučat. Takové jejich chování je opět přirozené, vnoučata jsou pro ně vzácnost, zvlášť, když je nevidí příliš často.

A tak při návštěvě u babičky a dědečka jsou děti doslova až "obskakované" a zahrnovány častokrát až přílišnou láskou - množství sladkostí, koláčů a jiných věcí, kterých se dětem v domácím prostředí nedostává až tolik nebo v daleko menších množstvích, mluvení se s dětmi rozmazlovacím tónem a tak dále.