Až se pozorně podíváte na tyto fotografie, bude vás mrazit po celém těle!

0
(0)

Dalibor , 10. 06. 2024

Mušelínový pavouk je jedním z nejvýraznějších pavouků. Jejich kulatá těla a dlouhé štíhlé nohy je snadno rozpoznají a všichni jsme je pravděpodobně viděli viset na paprscích ... doslova občas!

O tomto běžném pavoukovi však existuje mnoho mylných představ. O pavoucích kosa toho moc nevíme, ale těchto 15 faktů by mohlo úplně změnit způsob, jakým přemýšlíte o tomto hmyzu!

Nejsou to úplně pavouci

Je to pravda! Scorpion pavouci pravděpodobně patří do rodiny štírů než do rodiny pavoukovců. Mají jen jeden pár očí, neprodukují hedvábí a místo „pasu“ mají roztavené tělo jako většina pavouků.

Nejsou jedovatí

Běžný mýtus říká, že pavouci kosa jsou velmi jedovatí, ale ve skutečnosti nemají tesáky a nemohou ani uvolnit jed. Pokud jde o lidi, jsou pro nás naprosto neškodní.

Byli poblíž nás roky

Ve Skotsku vědci objevili dobře zachovanou fosilii pavouků, která je stará nejméně 400 milionů let.

To znamená, že existovaly 200 milionů let před objevením dinosaurů!

Možná je znáte pod jiným jménem

Skotští pavouci jsou běžní v Severní Americe, ale tento druh pavoukovců se vyskytuje také v jiných částech světa, mají různé vlastnosti, takže je lze najít pod různými jmény. Výrazy jako „výrobci sena“ nebo „pastýři“ se vztahují na pavouky pletené a jejich vědecký název je „Haymakers“.