Až budete sázet cibuli držte se tohoto postupu a úroda se vám zněkolikanásobí: Já to tak dělám každý rok a mám jí na rozdávání!

0
(0)

Dalibor , 09. 06. 2020

Je na to ještě brzy, ale tohle je moje rada při výsadbě cibule v řadách - pokud sázíte na jaře a od listopadu nemáte zasazenou cibuli. Toto  udělala moje babička, stejně jako já. Rostu cibule roky a touto metodou mám vždy velkou úrodu.

Lázeň ve slaném roztoku

Připravte si všechny sazenice a rozpusťte tři šálky soli v 10 litrové nádobě s vodou.

Smíchejte tento roztok, vložte do něj všechny cibule určené k výsadbě a nechte vsáknout 1-2 dny, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

Nevylévejte solný roztok, ale před výsadbou ho nalijte na zem nebo posypte obyčejnou solí. To pomůže zabránit cibulovým mouchám a jiným parazitům, aby se během růstu objevily. To zahrnuje dezinfekci půdy před výsadbou.

Jak zrychlit růst a zvýšit obranyschopnost cibule

Máte-li problém s parazity, lidé z vesnice z pravidla dávají cibuli ze solného roztoku namočenou do slabého roztoku 2% manganistanu draselného po dobu 10-20 minut před výsadbou. Dezinfikuje a chrání semínka před možnými chorobami v půdě a má také stimulační účinek.

Pokud nemáte manganistan draselný, osivo před výsadbou namočte alespoň ve vodě (teplota 20–25 ° C). Zeleninová smínka obsahují chemikálie, které zabraňují klíčení, jsou vyplavena namočením a semena bobtná a rychle klíčí. Semena cibule namočte 30-60 hodin před výsadbou a nechte je krátce na vzduchu asi 1 hodinu uschnout.