Australští vědci objevili olej na rakovinu tlustého střeva: Za 2 dny odstranil 93% nádoru

0
(0)

Dalibor , 25. 01. 2020

Budete zřejmě překvapeni, ale rakovina tlustého střeva je nejčastěji se vyskytujícím typem rakoviny tak u mužů, tak u žen.

Realita je vskutku špatná. Rakovina tlustého střeva každý rok má na svědomí miliony lidských životů po celém světě.

Máme však pro vás jednu dobrou zprávu.

Skupina výzkumníků z Univerzitě v Adelaide v Austrálii objevili, že jedná mocná složka kokosového oleje dokáže během 2 dnů zredukovat velikost nádorů tlustého střeva až o neuvěřitelných 93%!

Zjistili to během nedávné studie, když zkoumali účinky kyseliny laurové na rakovinné buňky.

Jde o opravdu důležité zjištění, protože kokosový olej je doslova plný této kyseliny - tvoří téměř polovinu jeho celkového objemu.

Jak kokosový olej ničí rakovinné buňky


Nejzajímavějším zjištěním bylo, že kyselina laurová zneškodňuje rakovinné buňky tak, že jejich kontaminuje vytvořením silného oxidačního stresu.

Během tohoto procesu kyselina laurová sníží hladinu glutathionu v rakovinných buňkách, který je za normálních okolností chrání před oxidačními vlivy.

Studie australských vědců však není jediná, která odhaluje protirakovinné účinky kokosového oleje.

Mnohé další studie provedené experty odhalují významné protirakovinné účinky kokosového oleje i na jiné typy rakovin, například při rakovině prsu.

Co všechno dokáže kokosový olej


Kokosový olej také dokáže pomocí narušování lipidových membrán zneškodňovat patogenní bakterie ve střevech, a to běž poškozování prospěšné střevní mikroflóry.

Předchází tak Crohnovy nemoci a ulcerózní kolitidě, dvěma značně nepříjemným, ale poměrně rozšířeným střevním onemocněním.


Eliminuje i mnohé střevní parazity, houby, kvasinky a jiné škodlivé mikroorganismy ve střevech. Dále napomáhá absorpci a udržování vápníku v těle, čímž chrání zdraví kostí.

Navíc byly prokázány jeho pozitivní účinky při předcházení cukrovky, osteoporózy a virových onemocnění jako jsou mononukleóza, hepatitida či herpesy.

Nesmíme zapomínat ani na jeho blahodárný vliv při podpoře trávení, pročišťování a regeneraci jater, zlepšování kvality a zdraví pokožky či snižování zánětů a akceleraci hojení ran.

Kde sehnat kvalitní kokosový olej


Dobrou zprávou je, že kokosový olej zařazuje do svého sortimentu stále větší počet obchodů s potravinami. Sehnat se dá také v téměř každém obchodě se zdravou výživou.

Proč nejsou pozitiva kokosového oleje dosud všeobecně známo?


V 60-tých a 70-tých letech minulého století chtěli výrobci margarínů zvýšit své zisky a tak museli lidi nějak přesvědčit, aby začali kupovat jejich výrobky.

Dosáhli to tím, že spustili diskreditaci živočišných tuků, které obsahují hodně nasycených tuků.

Kokosový olej se také dostal na jejich seznam, protože jako jeden z mála rostlinných tuků obsahuje vysoký podíl nasycených mastných kyselin.

V poslední době však stále více výzkumů ukazuje na to, že nasycené tuky vůbec nejsou problém, jak se dosud tvrdilo.

Naopak, jsou pro zdraví člověka velmi důležité, přímo nepostradatelné.

👍 Tento návod je užitečný