Amiši na něj nedají dopustit: Domácí léčivý balzám na téměř všechny kožní problémy

0
(0)

Dalibor , 14. 02. 2020

Černý balzám používaný AMIS (komunita lidí v USA žijící tradičním způsobem) je přírodní prostředek na různá kožní onemocnění složen z více léčivých surovin jako jsou zdravé oleje, včelí vosk či aktivní uhlí.

Hlavní aktivní složku tvoří právě aktivní uhlí, které se v lidové medicíně používá již dlouhou dobu na ošetřování kožních problémů. Pokožka se s ním hojí mnohem rychleji.

Co všechno balzám léčí


Náš balzám je možné použít k léčbě lehkých kožních poranění jako jsou mírné popáleniny, svědění a odstraňování toxinů.

Je výborný i na pupence, vyrážky nebo malé vřídky, protože táhne hnis směrem nahoru k pokožce a umožňuje jejich rychlejší hojení.

Tuto bychom rádi upozornili, že slovní spojení "černý balzám" nebo "černá mast" se někdy používá i pro označení poměrně agresivní masti k léčbě rakoviny, která může být dost nebezpečná (způsobuje popáleniny či dokonce díry do pokožky).

Černý balzám, o kterém mluvíme v tomto článku, je úplně něco jiného. Je absolutně bezpečný, nedráždivý a můžete jej bez obav používat.

Náš tip: Stop Candide: Jak porazit kvasinkovou infekci a zbavit se únavy, migrén, potravinových alergií a množství dalších zdravotních problémů. Více informací zde
Nyní se už ale pojďme podívat jak si náš léčivý černý balzám vyrobíte.

Ingredience
Na jeho přípravu budete potřebovat následující suroviny:

  • ricinový olej (1 dcl) - protizánětlivý, zvlhčuje pokožku, snižuje akné
  • kokosový olej (1 dcl) - protizánětlivý, hydratační, antibakteriální, antiseptický, stimuluje rychlejší hojení pokožky
  • aktivní černé uhlí (3 čajové lžičky) - vytahuje toxiny z těla, snižuje svědění a píchání při poštípání hmyzem
  • bentonitový jíl (3 čajové lžičky) - podobné přínosy jako aktivní černé uhlí, zabezpečuje aby balzám nebyl příliš mastný
  • včelí vosk (2 čajové lžičky)
  • měsíčkový éterický olej (10 kapek) - protizánětlivý, hydratační, antibakteriální, stimuluje rychlejší hojení pokožky

Příprava a použití


1. Vezměte velkou misku a smíchejte v ní bentonitový jíl s aktivním uhlím a oleji.

2. V hrnci s dvojitým dnem roztaví včelí vosk. Pokud takový nemáte, přeložte skleněnou misku nad hrnec s teplou vodou a vosk roztaví v té skleněné misce.


3. Smíchejte včelí vosk s ostatními surovinami, směs přelijte do skleněné uzavíratelné nádoby a nechte vychladnout v chladničce.

4. Ujistěte se, že balzám bude vždy vzduchotěsně uzavřen, abyste udrželi jeho čerstvost a účinnost. Držte ho také mimo slunečního světla. Takto by vám měl vydržet několik týdnů.

Balzám aplikujte dle potřeby na problémová místa na pokožce až se vyléčí.

Závěr
Černý léčivý balzám je úžasný přírodní lék, který pochází od amišského komunity. Ta se už po staletí snaží žít tradičním způsobem života a od svých zásad neustupuje ani v současnosti.

Nikdy si ho však nezaměňujte s kontroverzní černou mastí proti rakovině, která obsahuje dráždivé ingredience jako například krvavý kořen či echarotiká a může vážně poškodit pokožku.

👍 Tento návod je užitečný