Aloe vera: léčí kožní problémy, popáleniny i slabé vlasy. Umíte ji použít?

0
(0)

Dalibor , 28. 01. 2021

Aloe vera se používá již celá desetiletí pro své léčivé vlastnosti. Je také známá jako „Curaçao aloe“, „Barbados aloe“, nebo prostě „zázračná rostlina“. Tato rostlina obsahuje asi 75 aktivních látek a velké množství přírodních aminokyselin, vitamínů a minerálů, které jsou velmi důležité pro zajištění našeho zdraví. Kromě toho obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B12, C a E, stejně jako hořčík, železo, vápník, draslík, sodík a měď, základní minerály pro správnou funkci našeho těla.

Uklidňující vlastnosti

Vzhledem ke svým uklidňujícím vlastnostem je možné tuto rostlinu používat jako lokální mast na popáleniny, spáleniny od slunce, zarudnutí, bodnutí hmyzem nebo záněty. Při perorálním podání také pomáhá zvýšit zásaditost těla, zlepšuje fungování žaludku, paměť a učení, zmírňuje zácpu atd. v tomto článku se ale zaměříme spíše na to, jak aloe vera použít tak, aby nám posloužila.

Pro krásnější vlasy

Aloe můžete použít celkem třemi způsoby:

  • Jako kondicionér na vlasy.
  • Jako šampon pro lesklejší vlasy.
  • Pro urychlení růstu vlasů.

Malé množství gelu získaného z listu aloe vera jednoduše vmasírujete do vlasů. Nechte působit dvě minuty působit. Poté opláchněte obvyklým způsobem. Obdobným způsobem můžete aloe použít v rámci svého šamponu – stačí gel z aloe přimíchat do šamponu nebo kondicionéru. Vaše vlasy budou lesklejší a zdravější.

Léčba akné

Akné je vlastně projevem zánětu, díky čemuž dochází k vylučování velkého množství podkožního mazu. Aloe vera má protizánětlivé účinky, takže ji lze použít na léčbu tohoto problému.

Předcházení a léčba strií

Aloe Vera má regenerační vlastnosti, které pomáhají předcházet a eliminovat strie.

Spálená kůže

Pokud se spálíte na sluníčku, měli byste na postižené místo okamžitě aplikovat gel z aloe vera.

Hydratační krém

Poskytováním kyslíku buňkám pomáhá Aloe Vera posílit kožní tkáň a hydratovat ji.

👍 Tento návod je užitečný