Alobal může pomáhat i jinak, než jen v kuchyni. My vám ukážeme jak je alobal dobrý pro vaše zdraví.

0
(0)

Dalibor , 30. 11. 2020

Běžná součást vybavení kuchyně, nutnost při grilování a přitom zázrak při léčbě bolesti, který stojí pár korun? Hliníková fólie neboli alobal! Hliníková fólie se dá, kromě balení svačiny, využít jako léčebný nástroj. Jejích léčivých vlastností využívají tradiční léčitelé v Číně nebo Rusku.

Popáleniny

V případě menší popáleniny použijte při obvazování pruh hliníkové fólie. Postačí místo opláchnout studenou vodou, osušit (ideálně tkaninou nepouštějící drobné chloupky) a přikrýt gázou. Tu na závěr překryjte pruhem hliníkové fólie. Právě ta pomáhá proti bolestem a nenávratnému poškození. V oblasti kůže je alobal používán také pro léčbu pooperačních jizev.

Bolest

Alobal pomáhá také s bodavou bolestí v oblasti ramen, zad, krku, šíje či paty. Hliníková fólie způsobuje vznik bio-proudů, které prochází organismem, a jejichž pohyb zmírňuje bolest a pozitivně účinkuje při léčbě jiných nemocí. Fólie by měla zůstat na místě fixována ve dne i v noci, po dobu 10-12 dní. Pokud bude potřeba léčbu opakovat, dodržte mezi dvěma cykly alespoň týdenní pauzu.

Únava

Při potížích se spánkem je doporučováno použití proužku fólie. Postačí nastříhat alobal na proužky, které uložíte do mrazáku. V případě únavy použijte zmražený proužek, který umístíte na čelo. Svalstvo se osvěží a únava zmizí. Proužek lze také umístit na oční víčka nebo tváře.

Nachlazení

Připravte si 5-7 vrstev alobalu, proložených obvazem, do kterých na dvě hodiny zabalíte chodidla. Zábal po hodině sejměte, nechte chodidla dvě hodiny odpočinout a opět je na hodinu zabalte. Tento postup opakujte každý den, po dobu jednoho týdne.

Která strana fólie je vhodná?

Podle odborníků působí obě strany alobalu stejně, nicméně při léčbě různých stavů působí vždy jedna strana silněji. Lesklé straně jsou přisuzovány silnější účinky při zahřátí či udržení teploty. Naopak pro zchlazení, nebo k ochraně před teplem, bývá používána strana matná.