Alobal nemusí být skvělým pomocníkem pouze v kuchyni. Pomůže vám vyřešit spoustu zdravotních neduh

0
(0)

Dalibor , 01. 10. 2020

Hliníková fólie, dobře známá jako alobal, se většinou nachází v každé domácnosti. Vaření a uchovávání potravin si bez ní možná dost dobře už ani nedokážeme představit. Ale málokdo tuší, že nemusí být používána pouze kuchyni. Je skutečně multifunkční a může nám pomoci i v oblasti zdraví a vyřešit spoustu neduh.

Nachlazení

Chřipková sezóna klepe na dveře a my své tělo začínáme zásobovat množstvím vitamínů a minerálů, abychom nebyli překvapení. Pokud se ale u nás přece jen objeví prvotní příznaky nachlazení, jako je:

  • Bolest v krku
  • Kašel
  • Rýma
  • Zvýšená teplota

Je dobré přivolat na pomoc alobal. Zabalte si nohy do 5-7 listů hliníkové fólie a nechte působit alespoň 1 hodinu. Sundejte a po 2 hodinách čekání postup opakujte. Do pár dní zaznamenáte zlepšení.

Úleva od popálenin

Jen malá část populace ví, že hliníková fólie je při léčbě popálenin mnohem lepší než jakékoli jiné léky. Nejprve je potřeba spálenou oblast ochladit pomocí studené vody. Důkladně ránu vyčistěte a opatrně osušte ručníkem. Jakmile nanesete hojivou mast a použijete gázu, zabalte ránu do hliníkové fólie a zajistěte náplastí.

Pomoc při únavě

Únavu občas pociťuje každý z nás nehledě na fyzickou námahu. V tom nám může pomoci hliníková fólie. Stačí, když nastříháte proužky alobalu a vložíte je do mrazáku na 2-3 hodiny. Jakmile je vytáhnete, přiložte je na tváře a oční víčka. Takto okamžitě ucítíte úlevu a doplnění ztracené energie.

Léčba bolavých kloubů

Části těla, kde vás výrazně bolí klouby, zabalte do hliníkové fólie. V tuto chvíli je potřeba omezit jakýkoli pohyb na minimum a nechat účinky alobalu působit, a to nejlépe přes celou noc. Proceduru opakujte každý den po dobu 10 dní. Následně počkejte 2 týdny a poté vše opakujte. Jakmile se u vás objeví jakýkoli z těchto problémů, můžete se pokusit vyřešit jej nebo alespoň zmírnit pomocí hliníkové fólii. Ovšem pokud budou příznaky skutečně silné, rozhodně neváhejte navštívit svého lékaře.