Nejdříve jsme nechápali, proč si muž vkládá namočenou vatičku do pupíku, ale nytí to děláme také.

0
(0)

Dalibor , 08. 09. 2020

Kašel, nachlazení a bolest, to jsou časté problémy, které nás v životě postihnou většinou mnohokrát.

Naštěstí existuje řada možností, jak proti nim bojovat, a to zejména

  • léky tradiční medicíny, a to ať už na lékařský předpis nebo volně prodejné
  • homeopatika
  • bylinné směsi
  • přírodní látky, například hřebíček jako prostředek pro snížení bolesti, nebo například
  • domácí sirupy.

Pozitivní působení alkoholu

Možná jste však nevěděli, že pro zmírnění výše uvedených zdravotních obtíží může pomoci také alkohol. Zajímavé například je, že pokud porovnáte byliny naložené ve vodě s týmiž bylinami naloženými v alkoholu, zjistíte, že alkohol pomáhá bylinám zlepšovat jejich pozitivní účinky na lidské zdraví.

Alkohol je také známý pro své dezinfekční účinky a využívá se například pro čištění ran. Ty rovněž vysušuje a stáhne a tím se urychluje proces jejich hojení a snižuje se riziko zanesení nákazy do rány.

Proč patří alkohol do pupíku

Když namočíte bavlněný tampon do 50% alkoholu a dáte jej do pupíku, uvidíte, jak brzy se vám uleví, zejména od příznaků bolesti, ale také od příznaků typických pro nachlazení.

A proč zrovna do pupíku? Pupík, odborně jizva pupeční, je jizva na břiše po pupeční šňůře, která daného jedince poutala s matkou. Během vývoje plodu je toto místo naprosto klíčově, protože jím procházejí cévy, které plodu přivádějí vše potřebné. V pupíku se rovněž nachází nebývalá koncentrace nervových zakončení.

Výše uvedený jednoduchý tip na zapojení pupíku do léčebného postupu ocení zejména ženy, které pravidelné trápí silná bolest při menstruaci.

Zajímavým tipem je přidat na tampon také krystalky soli, které fungují zejména v případě, kdy má dotyčný bolesti břicha.

Metoda se zdá být až příliš jednoduchá, ale tím se nenechejte nijak ovlivnit při hodnocení jejích výsledků. Ty jsou skutečně překvapující a co je nejlepší, tento způsob je finančně nenáročný a velice efektivní.