Alkalická voda má neuvěřitelné léčivé účinky. Takto si ji připravíte

0
(0)

Dalibor , 03. 01. 2020

Stupnice pH znamená "sílu" nebo "potenciál" vodíku. Jde v podstatě o logaritmickou stupnici koncentrace iontů vodíku v nějakém roztoku.

Číslo 7 znamená neutrální kyselost. Každé číslo směrem dolů představuje 10násobek kyselosti předchozího stupně. pH 3 znamená, že daný roztok je 10krát kyselejší než roztok s pH 4.

Směrem od 7 nahoře zase platí, že jsou roztoky s každým dalším číslem 10krát méně kyselé nebo, jak tomu zvykneme říkat, zásaditější.

Přirozenou hodnotou pro naši krev je poměrně úzké pásmo pH 7,35 až 7,45 a to si tělo poměrně přísně střeží. pH jiných tělesných tkání a tekutin se může od této hladiny odchylovat více.

Co se v těle děje, pokud je pH tkání příliš nízké

Když jsou naše těla překyselené, objevují se různé příznaky jako například problémy s trávením, přibírání, únava a vyčerpání.

Všechny tyto příznaky překyselení se dají odstranit pitím čisté pitné vody a konzumováním bio ovoce a zeleniny, které obnovují zdravou rovnováhu v systému.

Avšak voda z vodovodu, kterou pijeme, obsahuje často různé nečistoty, zbytky hormonů, chlor a nejednou i těžké kovy, které přímo vstupují do našeho organismu.

Výsledkem pak mohou být několik onemocnění a slabý imunitní systém.

To, že naše celkové pH je ovlivňováno stravou, kterou konzumujeme, nám oznámil již známý vědec a nositel Nobelovy ceny Dr. Otto Warburg. On už před desítkami let objevil, že 95% všech druhů rakovin jsou kyselé, a že jsou výsledkem dlouhodobého překyselení organismu.

 

V kontrastu tomu, rakovinné buňky nedokáží přežít v zásaditém prostředí.

Proto předpokládal, že acidóza (překyselení) se spojuje nejen s výskytem rakoviny, ale i řadou dalších zdravotních problémů jako jsou různé chronické onemocnění typu osteoporóza, onemocnění srdce a cév či cukrovka.

Dnes vám proto odhalíme recept na detoxikační alkalickou vodu, kterou si doma dokážete připravit za 5 minut.

Recept na detoxikační alkalickou vodu

Uvedený recept se skládá v několika složek, mezi nimiž důležitou roli hraje citron. Jak se ukázalo, citron má velmi silné účinky na vyrovnávání pH hladiny.

Přestože má kyselou chuť, v těle působí zásaditě a reguluje tělesné pH.

Má také silné dezinfekční a antibakteriální účinky, které dokáží pomoci s mnoha zdravotními komplikacemi od špatného zápachu z úst až po choleru.

ingredience

Na výrobu alkalické vody budete potřebovat následující suroviny:

  • 1 citrón
  • 1/4 kořene zázvoru (3 až 4 cm dlouhý odřezek)
  • 1/2 středně velké okurky
  • 1/2 sklenice mátových lístků
  • velký džbán na vodu (ideálně 1,5 až 2 litry)

Příprava

Oloupejte zázvor, dobře omyjte citron a okurku (za pomoci teplé vody a trochu octa).

Všechny suroviny pak nakrájejte na menší kousky, vložte je džbánu a následně zalijte čistou pitnou vodou.

Pro nejlepší výsledek suroviny obměňujte každých 24 hodin. Mezitím, pokud alkalickou vodu vypijete, stačí novou čistou vodou zalít již použité suroviny.

užívání

Pro získání optimálních účinků na zdraví začněte s pitím této alkalické vody hned ráno po probuzení a pokračujte v průběhu dne.