Tvoří se vám na těle akné? Podle této mapy můžete zjistit, o jaký zdravotní problém se jedná.

0
(0)

Dalibor , 21. 10. 2020

Jestliže máte již pubertu za sebou, ale stále se vám na těle objevuje otravné akné, přikládejte mu větší pozornost. Pokud se opakovaně vyskytuje na jednom místě, může být spojeno s jiným problémem v těle. Níže vám uvádíme nejčastější případy, které můžete začít ihned řešit.

Brada, krk a dekolt

Akné v těchto místech značí problém s ledvinami. Hodně vám může škodit stres a nadbytek cukru. Doporučuje se proto zvýšit pitný režim a nastavit jídelníček tak, aby obsahoval více zeleniny a ovoce. Pokud ani to nepomůže, začněte více sportovat a pít vodu s citrónem, která působí zásaditě.

Ramena

Jedná se o část těla, kde se projeví vysoký stres. Možná máte narušenou imunitu, bojujete s nějakým vnitřním psychickým problémem a vaše tělo si jednoznačně říká o odpočinek. Neodpírejte mu ho a dopřejte si chvíli pro sebe. Meditujte a méně pracujte.

Prsa, hrudník a břicho

Zde se projevují zažívací obtíže. Žaludek o sobě dává vědět touto formou a naznačuje, že byste měli více dbát na správný jídelníček. Je možné, že má příliš kyselé prostředí. V tom případě konzumujte například mladý ječmen nebo citrusy.

Níže na břiše se objevuje akné jen zřídkakdy, ale značí vysokou hladinu cukru v krvi. Dlouhodobý stav může být nebezpečný.

Paže

Na pažích o sobě dává tělo vědět, když má nedostatek vitamínů. Místo užívání doplňků stravy raději vyzkoušejte opravdové změny v jídelníčku. Vyřaďte slazené nápoje, cukry, pečivo, mouku a nahraďte je zeleninou.

Genitálie

V případě tohoto choulostivého místa buďte opatrní ještě více. Možná se nejedná o akné, ale pohlavní chorobu. Jestliže jste si jistí, že je to právě akné, nepoužívejte k mytí agresivní mýdla plná chemikálií. Holte se po směru růstu chloupků nebo používejte šetrně vosk. Dbejte také na to, aby chloupky nezarůstaly, protože i taková skutečnost může být příčinou vzniku akné.