I vy patříte mezi lidi, kteří si domácí pečivo nepečou sami doma, ale kupujete ho ve velkých obchodech? Pečivo rpodáváne ve velkých prodejnách často pochází z pekáren, ve kterých se ne příliš dbá na čistotu a správné hygienické podmínky. Díky tomu vzniká pečivo, které nemusí být dobré chuťově ale už vůbec ne svým složením. Prozradíme vám, co se v takovém pečivu skrývá.
Pečivo
Existuje mnoho pekáren, které mohou produkovat pečivo se zajímavým obsahem jako jsou vlasy nebo kopyta osla či štětiny prasete. Jedná se o složky, které se do pečiva dostanou a my je poté doma s chutí pozřeme. Za normálních okolností byste toto asi nejedli, tak proč to jíme v pečivu?
Není pečivo jako pečivo
Pokud jste zakoupili pečivo, které pochází z velké pekárny, je velká pravděpodobnost, že se v něm nachází podobné složky jako jsme jmenovali výše. Zda se jedná o chléb, rohlík nebo vánočku je úplně jedno.
Asi si teď říkáte, že pekárny nedbají vůbec na hygienu, ale pozor, problém se ukrývá někde trochu jinde.
Složení kupovaného pečiva
Podívali jste se někdy na konkrétní složení pečiva zakoupeného ve velkém supermarketu? Pokud ne, udělejte to. Ve složení totiž nenajdete jen obyčejnou mouku, mléko, vodu a cukr, ale najdete tam nejrůznější éčka jako je například E 920, které patří mezi ty zcela nejznámější. Namísto tohoto éčka může být v pečivu také L – cystein, ale v podstatě se jedná o to stejné. Je to látka, která se také přidává do potravy pro dobytek.
Jak se ale tyto látky vyrábí?
Tyto látky jsou vyrobeny z kopyt osla, vlasů, peří a štětin dobytka. Všechny tyto přísady jsou rozpuštěny v kyselině a následným postupem teprve vzniká látka nám známá jako éčka.