90% POPULACE s nedostatečnou tělesnou hmotností trpí cervikální osteochondróza!

0
(0)

Dalibor , 30. 01. 2020

Jen málokdo ví a věří, že krční osteochondróza dokáže být mnohem nebezpečnější než rakovina. Mnozí pacienti tvrdí, že je lepší krk "napravit", jak trpět hypertenzí celý život a obávat se náhlého infarktu či mozkové příhody.

Rada doktorů

Fyzioterapeuti jsou přesvědčeni, že krční osteochondróza je hlavní příčinou hypertenze au 5% případů je nemoc následkem nádorů nadledvinek, štítné žlázy a patologie ledvin.

Faktem je, že s věkem mají krční obratle schopnost posouvat se a sevřít cévy, které vyživují mozek. Právě ten v důsledku nedostatku kyslíku se do srdce odešle signál pumpovat krev s vyšší frekvencí.

Jak se chovat?

Pokud má člověk slabé srdce, mozek převezme kontrolu nad cévami a kapilárami a nařídí jim, aby se co nejvíce stáhli. V případě, že kapiláry jsou oslabené, mozek zatěžuje ledviny a zakazuje jim odstraňovat vodu z těla. Vše kvůli tomu, aby se v systému udržoval určitý tlak.

Výsledkem je změna složení krve a zvyšování množství cukru, protože mozek potřebuje zvýšenou výživu. Když se totiž vyplýtvají rezervy, přichází mrtvice. Dá se tomu vyhnout, pokud se krční céva v oblasti obratlů stlačí.

Příčina sevření cév je dost neobvyklá, se často stává nervovým šokem. Nastává křeč ve svalech krku av hrudní oblasti. Z tohoto důvodu dochází k narušení krevního oběhu a funkci meziobratlových disku - obratle jsou nestabilní a stlačují cévy.

Hlavním viníkem všech problémů je první obratel, který čelí maximálnímu zatížení. Existuje však speciální cvičení, které by v případě potřeby mělo být doplněno o správnou stravu a školení s použitím rehabilitačních pomůcek. Cvičení se může provádět doma, ale i po měsíci nepocítíte výraznou úlevu měli byste navštívit lékaře. Problémem může být, že váš obratel nebo céva se nachází v nezvyklé poloze.