9 věcí, na které si dávejte během menstruace pozor

0
(0)

Tomáš , 10. 08. 2021

Období v měsíci, kdy ženám lidově řečeno tečou nervy? Rozhodně v jejich dny! Menstruace je krvácení, ke kterému dochází během menstruačního cyklu, kdy by žena měla věnovat pozornost svému tělu i duševnímu rozpoložení. Pro muže je toto období v měsíci sice důvodem pro stížnosti při setkáních s kamarády, ale ve skutečnosti ženy čelí v těchto dnech mnohým obtížím. Především se jedná o bolest břicha a hlavy, únavu nebo o hormonální nerovnováhu způsobující psychické výkyvy, nadměrnou citlivost, podrážděnost, dokonce deprese nebo agresivitu. Z toho důvodu je vhodné se některým činnostem během menstruace vyvarovat.

1.    Vaření

Proč by žena měla trávit méně času v kuchyni během „svých“ dnů: Jednoduše riskuje zranění, protože emocionální vypětí během menstruace vede k menší pozornosti. V těchto dnech jsou častější řezná zranění, ale v klidu nemůže být ani okolí, z toho důvodu by ženy měly trávit v kuchyni co nejméně času.

2.    Telefonování

Proč v době menstruace nepoužívat příliš mobilní telefon? Na pozoru by měly být ženy, které prošly nedávným rozchodem, protože hormony mohou způsobit, že dotyčná bývalému zavolá. Hledání útěchy v těchto dnech je dáno osaměním i hormonální nerovnováhou. Každopádně je vhodné si dávat během menstruace pozor na emoce, nejen v souvislosti s bývalými láskami.

3.    Přílišné cvičení

Některé ženy mívají během menstruace nafouklé břicho nebo jsou celkově oteklé vlivem zadržování vody. To však není důvod pro dvojnásobnou tréninkovou dávku nebo dvoufázový trénink. Naopak je vhodnější nechat tělo odpočinout a využít sílu bylinek pro zklidnění těla i mysli.

4.    Sledování romantických komedií

Menstruaci vládnou emoce a změny nálad, proto je sledování televize dobrý nápad, jak si odpočinout. Romantické komedie však nejsou nejvhodnějším žánrem, protože mohou doslova způsobit emocionální smršť. Věřte totiž, příběh je to ryze fiktivní a herci jen hrají podle scénáře, s realitou a běžným životem to nemá nic společného!

5.    Konzumace čokolády a sladkého

Menstruace rovná se čas na sladké? Naléhavá chuť neopravňuje sníst celou sklenici nutelly, menstruace totiž pomine, ale kila navíc zůstanou!

6.    Hádání

Není řeč o hádání z ruky, ale hádkách s partnerem nebo kolegy v práci. Během bouřlivého období menstruace je vhodnější si uvařit bylinkový čas a trávit volný čas s knihou v ruce. Později může přijít lítost z vyslovených a zraňujících vět, které během hádky v emočně vypjatém období zazněly.

7.    Ranní vstávání

Je vám tak špatně a máte pocit, že celý den bude stát za nic? Raději nevstávejte a zůstaňte v posteli s čajem a dobrou knihou. Pusťte si muziku nebo se bavte tvořením. Když opravdu nemusíte, tak zůstaňte v klidu doma.

8.    Uklízení

Vše bolí, cítíte se pod psa, ale je čas na vytírání, vysávání, praní nebo mytí nádobí? Není! Jednoduše v těchto dnech neřešte úklid a vyčkejte až bude příhodnější chvíle na to dát domácnost zase do pořádku.

9.    Přemýšlení

Tělo bolí a cítíte se mizerně, je nutné, aby trpěl i váš mozek?