Jakmile zaznamenáte těchto 9 příznaků, začněte tělo ihned detoxikovat

4.7
(59)

Dalibor , 21. 12. 2019

Mnozí experti z celého světa doporučují, aby každý člověk občas provedl preventivní detoxikaci těla, Ta zlepší vaše celkové zdraví a ochrání vás před rozvojem vážných onemocnění.

Nicméně existují situace, kdy je třeba nečekat a s detoxikací začít co nejdříve. No a o těchto situacích si více řekneme v dnešním článku.

Zásady detoxikace a vliv prostředí

Je třeba vědět, že po každé detoxikaci by měla následovat i úprava stravy. Ta by měla tělu poskytnout dostatek výživných látek potřebných pro regeneraci tkání po škodách napáchaných toxiny. Toxické látky se nacházejí v prostředí všude kolem nás - v jídle, které jíme, vzduchu, který dýcháme, v kosmetice, elektronice a podobně.

Navíc tělo je zatěžováno i volnými radikály, které se v něm tvoří v důsledku stresu, hormonálních nerovnováh, negativních emocí či úzkosti. Život bez toxinů v podstatě ani není možný. Proto si naše tělo vytvořilo mechanismy na jejich odstraňování z těla - pláč, pocení, moč, stolice. To vše jsou přirozené způsoby, kterými se tělo zbavuje toxinů.

Proč detoxikovat

Někdy však přirozené tělesné mechanismy detoxikace nemusí postačovat. Příčinou bývá přílišná zátěž toxiny, případně snížená schopnost těla detoxikovat v důsledku nemoci nebo vyššího věku. Faktor zde hrají i specifické druhy toxinů, na které naše tělo nebylo stavěné a se kterými si jen těžko dokáže poradit. Jde hlavně o chemikálie, které evoluce nezná a jsou uměle vyrobené člověkem. No a právě tehdy je třeba našemu organismu trochu pomoci.

Preventivní detoxikace obnoví v těle rovnováhu, dodá mu energii, může přispět ke zhubnutí a také urychlí regeneraci organismu v případě nemoci. Nyní se už ale pojďme blíže podívat na 9 příznaků, kterými vám tělo dává najevo, že by se mu sešla detoxikace.

1. Problémy s pokožkou

Pokud máte suchou pokožku, vyrážky nebo akné, vaše tělo si žádá detoxikaci. Povrchové ošetření pokožky různými krémy buď vůbec nepomůže, nebo v nejlepším případě jen na chvíli potlačí potíže. Problém je zvýšená toxicita uvnitř těla. Proto, pokud chcete vyléčit kůži, potřebujete se zbavit toxinů v těle, které jsou skutečnou příčinou problémů s pokožkou.

2. Ucpané dutiny

Jde o poměrně časné příznaky zvýšeného usazování toxinů v těle. Dochází k nim nejčastěji po vdechnutí škodlivých látek ať už chemické povahy nebo mechanických nečistot, prachu a podobně.

3. Potíže se žlučníkem

Když jsou tělo a trávicí takt přetížené toxiny, dochází k přetížení žlučníku napojeného na játra, který se je snaží vyloučit prostřednictvím žluči. Zahuštěná žluč představuje k tomu i zvýšené riziko tvorby žlučových kamenů .

4. Tuk na břiše, stehnech a bocích

Experti tvrdí, že emoce, stres, úzkost a hněv přispívají k ukládání toxinů v těle. Ty pak narušují schopnost těla kontrolovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Výsledkem je nadměrné ukládání tuků, které se obvykle jako první projeví na problémových partiích těla jako jsou břicho, stehna či boky.

5. Přehřívání se

Když je vaše tělo plné toxinů, může to nutit vaše srdce pracovat rychleji, což pak vede k pocitům známým jako byste se "přehřívali", protože dochází ke zvýšené tvorbě tělesného tepla. Přirozeným mechanismem těla na ochlazování je pocení a následné odpařování potu, které z těla odvádí teplo. Pocení netřeba bránit například různými antiperspirantů, protože kromě odvádění tepla se pomocí něho z těla odstraňují i ​​toxiny.

6. Bolesti hlavy

Tuto byste měli být obzvláště opatrní a neignorovat tento příznak, který je poměrně spolehlivým způsobem, jak rozpoznat, že něco není v těle v pořádku. Když vás trápí pravidelné bolesti hlavy, jde zřejmě o znamení, že je čas na detoxikaci. Takže, předtím, než spolknete další tabletku proti bolesti hlavy nebo se začnete obávat, že vás tyto bolesti budou trápit po zbytek vašeho života, vyzkoušejte detoxikační program a zjistěte, zda příčinou nejsou zrovna toxiny.

7. Nedostatek energie

Tuto je nejprve třeba rozlišit, zda jde o běžnou únavu nebo dlouhodobou únavnost a nedostatek energie. Když se každý den ráno probouzíte unavení a tento stav se nezlepšuje ani během dne, pak dozrál čas na detoxikaci těla. Ta vám pomůže z těla vyplavit toxiny, které brání správnému metabolismu a tvorbě energie.

8. Bílý nebo žlutý jazyk

Přirozené zbarvení jazyka je růžové nebo světle červené. Pokud se však na něm nachází žlutý nebo bílý povlak, pak to znamená, že se tělo snaží detoxikovat prostřednictvím ústní dutiny a dechu. Tehdy mívají lidé současně i špatný zápach z úst. Jde o jasný příznak toho, že byste měli co nejdříve podstoupit detoxikaci těla.

9. Nespavost

Melatonin je hormon, který tělu signalizuje, že je čas na spánek . Přítomnost toxinů však může narušovat jeho tvorbu. To pak způsobuje potíže s usínáním nebo špatný spánek během noci. Dobrá detoxikace pomůže obnovit tělesnou rovnováhu v této oblasti, aby váš organismus znovu dokázal produkovat adekvátní množství melatoninu.

Jak detoxikovat tělo

Existuje několik ověřených a nenáročných způsobů, jak z těla efektivně vyplavovat toxiny.

Můžete vyzkoušet některé (i více najednou) z těchto možností:

  • ranní detoxikace pomocí vody s 1 čajovou lžičkou citrónové šťávy nebo jablečného octa
  • pravidelné cvičení
  • lymfodrenážní masáž
  • sauna
  • skákání na trampolíně
  • drhnutí kůže na sucho
  • konzumace čerstvých ovocných a zeleninových šťáv
  • zvýšený příjem tekutin, zejména čisté vody

Doufáme, že se vám tento článek líbil a přijde vám na užitek. Nezapomeňte ho prosím sdílet i se svými přáteli a známými.