8 věcí, které se stanou vašemu tělu, když začnete jíst med každý den

0
(0)

Dalibor , 10. 03. 2020

My lidé se neustále snažíme najít něco, co bude pro naše tělo jako zázračná tabletka, která vše vyléčí a zároveň bude i chutná.

Naštěstí jedna taková věc existuje a je jí dobře známý med. Dnes se blíže podíváme na jeho přímo zázračné léčivé účinky.


No a po přečtení tohoto článku si určitě nezapomeňte jít dát alespoň jednu malou čajovou lžičku této chutné potraviny.

Pojďme tedy na to ...

 

1. Vyčistí vám pokožku


Med je výborným antioxidantem a současně detoxikátor, jehož pravidelná konzumace zbaví vaše tělo mnoha jedů.

Navíc má skvělé antibakteriální účinky a pomůže zlepšit kvalitu vaší pokožky tím, že ji vyčistí od akné, vyrážek a ekzémů.

2. Podpoří hubnutí


Pokud se momentálně snažíte zhubnout, pak určitě víte, že byste z vaší stravy měli vyloučit vše sladké, co obsahuje cukr. Ne však med!

Cukry obsažené v medu mají totiž úplně jinou strukturu než klasický cukr a na rozdíl od něj podporují metabolismus, což je při hubnutí podstatné.

Samozřejmě, ani s medem to nepřehánějte. Pár lžiček denně bude zcela stačit.


3. Sníží cholesterol


Med neobsahuje žádný cholesterol. Naopak, jeho složky a vitamíny snižují hladinu cholesterolu v krvi.

 

Každodenní konzumace medu má příznivé účinky na hladinu antioxidantů, které bojují specificky se špatným LDL cholesterolem.

4. Posílí vaše srdce


Výzkum ukazuje1, že antioxidanty v medu předcházejí zužování artérií. Podle toho, kde se arterie zúží, může pak docházet k srdečnímu selhání, zhoršování paměti či vzniku bolestí hlavy.

Pití sklenice vlažné vody s pár lžičkami medu denně zcela postačí, abyste uvedeným problémům spolehlivě předešli.

5. Zlepší vám paměť


Jiný výzkum zase ukázal, že med má schopnost potlačovat stres a obnovovat buněčný antioxidační obranný mechanismus, což následně vede ke zlepšení paměti.


Minerály nacházející se v medu se dobře vstřebávají do krve a jsou pro mozek snadno využitelné. Ten pak i funguje efektivněji.

6. Podpoří dobrý spánek


Zdravé formy sacharidů v medu zvyšují hladinu inzulínu v krvi a ten následně podporuje vylučování serotoninu, který se mění na melatonin - spánkový hormon.

Uvedený hormon je základem pro kvalitní a nepřerušovaný spánek během noci.

7. Podpoří žaludek a trávení


Med je silně antiseptický, což znamená, že ničí choroboplodné bakterie a mikroby.

 

Doporučuje se sníst lžičku medu před každým jídlem. Tento rituál vám pomůže předejít mnoha onemocněním trávicího traktu.

Navíc, med je známý svými hojivými účinky. Když se bude přesouvat žaludkem a střevy, nezničí jen škodlivé bakterie, ale pomůže zahojit drobné ranky i vředy nacházející se na vnitřních sliznicích.

8. Zmírní nervové napětí


Může se to zdát těžko uvěřitelné, ale opravdu je tomu tak. Med pomáhá uklidňovat nervy a zmírňuje psychickou únavu.

Glukóza z medu je přímou potravou a palivem pro nervové buňky. Rychle se absorbuje do krve, následně vyvolává pocity relaxace a snižuje projevy různých psychologických obtíží.