8 tipů jak si přírodně odstranit toxiny z jater, ledvin či močového měchýře bez zbytečné chemie.

0
(0)

Dalibor , 13. 03. 2020

Játra, ledviny a močový měchýř jsou důležité orgány, ale lidé na ně často zapomínají a to se může stát pro ně osudným. Proto jsme si pro vás připravili několik jednoduchých tipů, které vám pomohou udržet vaše tělo zdravé.


Nepresoľujte jídla a pijte méně alkoholu:

Mnohé z těchto potravin se staly součástí naší stravy, ale ve skutečnosti byste se jim měli spíše vyhýbat. Myslíme tím kávu, nealkoholické nápoje, sůl a potraviny s velmi vysokým obsahem bílkovin. Mějte na paměti, že v obchodech už dokážete najít i nesolené verze vašich oblíbených slaných jídel.

Dopřejte si více čaje, vody a brusinek:

Existuje mnoho potravin, které můžete přidat do vaší stravy, díky kterým se zbavíte toxinů ve vašem těle. Patří mezi ně nápoje jako zelený čaj, zázvorový čaj a čistá voda. Přidejte více ovoce a zeleniny do vaší stravy, brusinky a hnědé mořské řasy. Dobře uděláte, když si dáte ovoce na snídani.

 

Vezměte si vitamíny:

 

Existuje mnoho podpůrných bylin, které pomáhají udržovat zdravé ledviny jako například vitamin B-6 a omega-3. Tyto bylinky vám pomohou snížit šance na vznik ledvinových kamenů.

Nezapomeňte vyvážit své duševní a fyzické zdraví:

Stres se může podepsat i na vašem těle, dokonce i na orgánech. Jednoduchá meditační rutina, jako například dýchací cvičení, vám mohou pomoci zvládnout stres; dýchání také pomáhá okysličovat celé tělo. Další jednoduchá léčba nazývaná vodoléčba používá vodu na úlevu od bolesti, která může pomoci vašemu oběhovému systému, stejně jako poskytne tělu a mysli potřebný odpočinek.

 

Vyzkoušejte 2-denní očistu ledvin:

 

I 2-denní očista může skutečně dělat zázraky.

Snídaně: Zkuste vypít šťávu s ovocem, jako například řepnou šťávu se sušenými brusinkami nebo smoothie, nejlépe se špenátem.
Oběd: Můžete si připravit teplou misku cereálií do které přidáte své oblíbené ovoce.
Večeře: Připravte si salát podle vaší chuti, přidejte bílkoviny - libové maso nebo tofu, přidejte citron a vaše oblíbené ovoce.

 

Vyzkoušejte cvičení Kegel pro váš močový měchýř.

Možná vás překvapí, že existují způsoby, jak můžete pomoci svému močovému měchýři. Dr. Arnold Kegel vyvinul tyto pánevní cvičení v roce 1948 na pomoc ženám se stresovou močovou inkontinencí, zejména po porodu nebo menopauze. Pokud se provádějí pravidelně, mohou zabránit úniku moči.

Je to jednoduché, zadržte svaly pánevního dna a počítejte do 10 a pak je uvolněte. Tento cvik proveďte po 10-krát ve stoje, 10krát během sezení a 10krát když odpočíváte. Ujistěte se však, že předtím, než je začnete praktikovat, je váš močový měchýř prázdný.

Cvičte játra:

Existuje několik cvičení, které pomohou játrech. Tu ucítíte tak, že zatlačíte na místo po žebry na pravé straně. Můžete ji jemně stisknout, namasírovat ji, abyste ji udrželi zdravou. Zkuste točit svým tělem zleva doprava přibližně 15krát na každou stranu. Jak je uvedeno výše, denní úseky, prováděné asi 5 hodin týdně, mohou dělat svět zázraků pro vaše játra.

Bonus - smoothie tipy:

 

Smíchejte jeden šálek mandlového mléka s tofu a půl šálku špenátu. Nyní přidejte ovoce do směsi, například bobule, jablka nebo dokonce dýňová semena. Dalším receptem je šálek sójového mléka, jeden zmrazený banán a půl šálku špenátu. Opět přidejte své oblíbené ovoce.

Víte o jiných způsobech, jak můžete detoxikovat své tělo? Sdílejte je s námi.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.

Upozornění: Tento článek má pouze informační charakter a jedná se o překlad ze zahraničních webů. Nenahrazuje lékařskou léčbu, vyšetření lékařem ani konzultaci jiným odborným zdravotnickým pracovníkem. Příspěvky mohou obsahovat informace, které se neshodují s názory redakce.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku.
Přestože jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psané s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s lékařem.

👍 Tento návod je užitečný