7 věcí, které se stanou s vaším tělem, pokud budete každý den jíst zázvor

0
(0)

Dalibor , 04. 03. 2020

V případě, že zázvor (zázvor) zatím není pravidelnou součástí vašeho jídelníčku, pak vás tento článek přesvědčí, aby se jí jistě brzy stal ...

Původem je zázvor z Číny, ale dnes se rozšířil už do všech koutů světa. Má silné léčivé účinky, výbornou chuť a všestranné využití. Tuto následuje popis toho, co se s vaším tělem děje, pokud jej začnete jíst každý den. A pokud už ne každý den, tak aspoň pravidelně pár krát týdně.

1. Zlepší se vám trávení a odstraní nadýmání

Převařte pár očištěných a nakrájených kousků zázvoru ve vodě a tu si po vychladnutí oslaďte medem. Pak tento nápoj pijte v průběhu dne, abyste si uklidnili žaludek, zlepšily si trávení a zbavili se nadýmání či plynatosti střev.

2. Ulevíte si od ranních nevolností

O zázvoru je známo, že dokáže zmírňovat a odstraňovat ranní nevolnosti a zvracení. Týká se to tak bolestí a křečí během menstruace, jakož i obecných druhů nevolností z jiných příčin.

3. Pročistíte si krev a zlepšete její cirkulaci

K odstranění toxinů a zlepšení cirkulace krve, odšťavněte 50 gramů očištěného zázvoru a zřeďte ho s 1,5 až 2 litry vody. Tuto zázvorovou vodu pijte v průběhu dne. Můžete si ji dochutit i citronovou šťávou. Zázvorovou vodu je možné aplikovat i přímo na pokožku na místa, které trpí slabým prokrvením - jako například chodidla nebo ruce.

4. Zbavíte se bolesti krku a kašli

Přidejte pár kousků zázvoru do vroucí vody, nechte louhovat a na konec oslaďte medem a dochuťte citronem. Tento nápoj pijte během období, kdy vás trápí bolest v krku, kašel nebo ucpaný nos.

5. potlačil záněty v těle

Zázvor obsahuje látky gingerosoly, které účinně potlačují různé druhy tělesných zánětů, zmírňují bolesti, otoky svalů a bolesti kloubů při artritidě. Kromě toho vám zázvor pomůže předejít vzniku cukrovky, nadváhy (urychluje metabolismus) a dokonce i Alzheimerovy choroby.

6. Ulevíte si od bolesti hlavy

Pokud trpívají častými bolestmi hlavy nebo migrénami, proveďte následující. Smíchejte špetku chilli koření, čajovou lžičku sušené máty a nastrouhaný zázvor a tuto směs zalijte sklenicí vroucí vody. Nechte to louhovat 5 až 10 minut, pak čaj sceďte, oslaďte medem a vypijte. Zanedlouho vaše bolest hlavy ustoupí nebo se výrazně zmírní.

7. vyléčit si pálení žáhy a žaludeční reflux

Žurnál Molekulární výzkum a potravinová výživa nedávno publikoval zajímavou studii. Ta potvrdila, že zázvor je až 6 krát účinnější než léky na blokování nadměrné žaludeční kyseliny, která způsobuje pálení žáhy a může také podpořit vznik žaludečních vředů a rakoviny žaludku.

závěr

Léčivé účinky zázvoru tuto zdaleka nekončia1. Kromě uvedených věcí dále reguluje krevní cukr, zlepšuje chuť k jídlu a stimuluje tvorbu trávicích šťáv.

Pokud navíc smícháte zázvor s kurkumou, vytvoříte tím mocný přírodní prostředek na potlačování bolestí svalů.

👍 Tento návod je užitečný