7 včasných varovných příznaků rakoviny v těle, které byste neměli ignorovat

0
(0)

Dalibor , 06. 01. 2020

V případě rakoviny dochází k nekontrolovanému růstu buněk v těle, který se objevuje, když normální mechanismus omezení jejich růstu nefunguje, jak by se očekávalo, což může vést k tvorbě nových a abnormálních buněk bez zpracování starých.

Nepřetržitá tvorba nových buněk překrývá staré buňky a tvoří obrovskou hmotu tkáně nazývaného nádor. Zpravidla to není okamžitý proces, který ale trvá hodně času. Když se toto všechno začíná ve vašem těle dít, pokusí se vám to vaše tělo říci pomocí různých varování. Abychom vám pomohli, uvádíme sem 7 varovných příznaků rakoviny, které byste neměli ignorovat, a pokud trpíte některým z níže uvedených symptomů, důrazně se doporučuje, abyste se poradili se svým lékařem.

7 včasných varovných příznaků rakoviny v těle, které by se neměly ignorovat:

1. Tvorba kužely na vašem těle:


Často dochází k náhodnému vytváření hrudek ve vašem těle na různých místech, mnohé z nich časem zmizí, ale některé zůstávají bez ohledu na to, co děláte, abyste je léčili. Tyto hrboly by mohly být jedním z pokročilých varovných signálů, že rakovinné buňky se tvoří ve hmotě tkáně. Pokud máte na svém těle nějaké podivné hrboly, měli byste jít přímo k lékaři, aby mohl zkontrolovat vše co nejdříve.

2. Kašel nebo sucho v hrdle:


Kašel je poměrně častý v důsledku nachlazení a chřipky, což je nejčastěji choroba. Avšak v průměru příznaky ochlazení a chřipky zcela zmizí do týdne. Ale pokud se setkáte s problémem přetrvávajícího kašle a suchého krku, pak to může být symptom rakoviny hrdla, štítné žlázy nebo lymfomu. Takže v takové situaci byste měli jít za lékařem, aniž jste ztráceli čas.

3. Přetrvávající horečka nebo infekce:

Pokud často trpíte horečkou a jinými infekcemi, může to být příznakem leukémie nebo rakoviny krve. Rakovina krve je jedním z nejnebezpečnějších typů rakoviny a není léčitelná, pokud není zjištěna v dřívější fázi.

4. Únava:

Toto může být jeden z nejběžnějších příznaků jakéhokoliv typu rakoviny a obvykle se vyskytuje poměrně často. Pokud se často cítíte slabí a unavení, dokonce i po zdravé výživě, měli byste jít a navštívit lékaře na další testy. Tyto příznaky se pozorují v kombinaci s jinými příznaky k určení typu rakoviny.

5. Rušení při polykání jídla:

Pokud se cítíte velmi nepohodlně s jídlem nebo pitím a nemůžete dobře polykat jídlo, pak je to jeden z příznaků spojených s rakovinou hrdla. Tvorba rakovinných buněk v krku způsobuje přetížení, což způsobuje problémy při konzumaci potravy nebo vody. Často je tato potíž způsobena jinými faktory a automaticky zmizí. Pokud tomu tak není, poraďte se s lékařem.

6. Změny v režimu střev:


Pohyby střev se mohou měnit z mnoha důvodů v závislosti na typu a množství jídla, které užíváte, a od léků, které užíváte. Mnoho lidí často zažívá změnu velikosti jejich střev a nevěnuje pozornost těmto malým příznakům. Ale nejsou zcela bezvýznamné a mohou být znakem rakoviny tlustého střeva.

7. Krev v moči:

Mnoho lidí trpí UTI nebo infekcemi močových cest, které jsou nejčastěji u žen. Muži však také mohou čelit tomuto problému. Pokud někdo zažije UTI, může vidět, že barva jejich moči je červená a často pociťují bolest při močení. UTI je zcela vyléčitelná. Ale pokud i po užití všech správných léků se stále objevuje krev v moči, můžete mít šanci na vznik rakoviny prostaty, močového měchýře nebo ledvin.

👍 Tento návod je užitečný