7 TIPŮ, JAK POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM

0
(0)

Dalibor , 14. 03. 2020

Zdravá a pestrá strava


Vyhnete se nadměrné konzumaci jednoduchých (sladkých) cukru, které negativně ovlivňují schopnost bílých krvinek pohlcovat škodlivé bakterie. S cukrem taky souvisí i nadměrný příjem "nezdravých" tukov (trans nenasycených mastných kyselin), Zejména v podobě ztužený rostlinných olejů jako jsou např. Oplatky, sušenky, různé dezerty nebe trvanlivé pečivo. Nahraďte tyto cukrovinky cereáliemi, ovocem a zeleninou, které nastartuj váš imunitní systém, a on vás bude za odměnu chránit tak, jak má. Když Víte, že přísun zdravých potravin je omezení, sáhněte po vitamínech na posílení imunity.

 

Doplnění vitamínů a minerálů


Užíváme je v případě, kdy příjem běžné stravy Během dně nepokrývá příjem důležitých vitamínů a minerálů a hrozí proto jejich nedostatek v těle. Nejdůležitější pro správné fungování imunity je osvědčený vitamín C, nejlépe v kombinaci se selenu a zinkem. Zvýšená potřeba tohoto vitaminu je zvláště u Kurák, těhotným a kojících žen a starších lidí. Důležitý pro imunitní procesy je i vitamin A, který je účinný antioxidant.

Probiotika


Tedy tělu prospěšné živé bakterie Mléčná kvašení jako jsou laktobacily nebe bifibakterie, obsažené např. V kefíru. Příznivý ovlivňují stav střevní mikroflóry v tlustém střeva, Co je jeden z nejdůležitějších imunitních orgánu v lidském těle. Starají se o to, aby v travič traktu neprožívali patogenní mikroorganismy, a zvyšují tak obranyschopnost organismu. Udržují optimální pH prostředí pro správné fungování buněk imunitního systému, které se nacházíte Prim ve sliznici střeva. Pro představu, počet těchto střevních bakterií převyšuje počet všech buněk v celém lidském těle.

 

Bakteriální lyzáty


Jsou nejvhodnější k užívání při častých infekcích dýchacích cest. Jsou to vlastně zlomky neaktivních bakterií, které Aktivuj imunitní systém k pohotovosti, a ten je pak při střetu se Skutečná bakterií připraven chránit tělo.

Homeopatie


Jde o léčebný metodu alternativní medicíny, kdy podáváme silně zředěné aktivní látky, které ve zvýšené koncentraci způsobují podobné příznaky jako má Léčení choroba. Pro podporu Přirozené obranyschopnosti organismu v období chřipek a nachlazení se používá složený přípravek Oscilococcinum. Výhodou užívání homeopatika je absence nežádoucích účinků nebe kontraindikace s jinými Léky.

Glukany


Jsou aktivní polysacharidy získané z buněčnou stěnu různých hub (např. Hlíva ústřic) a jsou schopny podporovat obranné reakce organismu. Vhodné jsou v jakémkoliv ročním období. Mechanismus účinku spočívá v aktivace makrofágů, Což jsou imunitní buňky zodpovědné za pohlcování všech cizorodých látek v těle, jako jsou viry, bakterie, parazity nebo plísně. Glukany navíc působí taky jako silné antioxidanty proti volným radikálům.

Echinacea


Jinak zvaná Echinacea purpurová. Využívá se její kořen, kde se nacházíte nejvíce účinných látek. Třapatka nachová podporuje správnou funkci dýchacích a močových cest a pozitivně ovlivňuje imunitní systém. Aby se efekt v těle projevil, Měla by se Echinacea užívat ve vyšších dávkách a v krátkých časových intervalech, doporučuje se užívání maximálně 8 týdnů. Řada bylinek je takové obsazena v nejrůznějších čajích. Pěknou nabídku má například značka Leros.

Shrnutí a doporučení


Obecně lze říci, že když chcete posilují imunitní systém, vždy Začněte u úpravy Svého životního stylu. Změňte stravování, snažte se omezit stres a dopřejte si dostatek spánku, zkrátka buďte v pohodě. Následně Můžete doplnit potřebné vitamíny a minerály (C, zinek, selen) nebo zkusit doplňky stravy s probiotiky, Můžete začít již před rizikovými měsíci a užívat jejich Dlouhodobě. Díky takovým opatření, jak snížíte pravděpodobnost bolesti krku, kašle a rýmy v rizikových podzimních a jarních měsících.

Když už tělo napadne infekce, Můžete přidat další přípravek na stimulaci imunity např. Bakteriální lyzáty ve formě cucání tablet, glukany ve formě sirupu pro děti nebe echinaceu v kapkách pro rychlejší účinek. Jako alternativa se dají využít i homeopatické přípravky.