Zjistěte zda jste dobrá hospodyně. 7 nových triků s mykrovlnnou troubou, o kterých pravděpodobně ještě nevíte.

0
(0)

Dalibor , 19. 01. 2021

Mikrovlnná trouba je velice důležitou součástí velkého množství domácností. Díky ní si můžeme okamžitě ohřát jídlo, rozmrazit maso nebo dokonce uvařit celý pokrm. Avšak existují lidé, kteří neváhali a vymysleli další způsoby, jakými lze mikrovlnnou troubu použít. Pokud i vy máte tohoto pomocníka doma, můžete se nechat inspirovat. V tomto článku vám uvedeme, jak všestranným pomocníkem mikrovlnná trouba vlastně je.

Vytvoření pěny pro kávu

Toužíte vytvořit si pěnu na své kávě, ale nechcete investovat do kávovarů? Vystačíte si s mikrovlnnou troubou. Stačí nalít malé množství mléka do skleněné nádoby s víkem, dobře protřepat a poslat na půl minuty do mikrovlnné trouby. Pěnu pak stačí přenést na kávovou lžičku.

Loupání česneku

Pokud vás rozčiluje loupání česneku nebo jste narazili na stroužky, které se dají loupat jen velmi obtížně, můžete je vložit do mikrovlnné trouby. Zapněte ji na 15 sekund při maximálním výkonu. Slupka se odloupne sama a k jejímu odstranění vám postačí jen malé úsilí.

Výroba brambůrek

Brambory nakrájejte na tenké plátky a rozložte je v jedné vrstvě na plech pokrytý pečícím papírem. Plátky by se neměly překrývat ani vzájemně dotýkat. Potřete je olejem, posypte solí či kořením. Poté vložte na 3 minuty do mikrovlnné trouby. Otočte, okořeňte a znovu pečte 3 minuty.

Loupání ovoce

Aby bylo možné snadno odstranit slupku z rajčat, švestek nebo jiného ovoce (rajčata jsou technicky ovoce), je třeba provést řezy napříč a dát je na několik minut do mikrovlnné trouby.

Sterilizace sklenic

Je nutné sklenice umýt a ještě vlhké (neosušené utěrkou) je vložit do mikrovlnné troubě. Zapněte ji na maximální výkon. Po 1,5-2 minutách se voda odpaří a nádoby se dostatečně zahřejí. Jakmile je nádobí suché, vypněte mikrovlnnou troubu.

Vytvarování pita chleba

Slavnostní občerstvení v loďkách pita chleba vypadá skvěle. Pita chléb složte do sklenice, aby vytvářel půlkruh. I se sklenicí jej zahřejte v mikrovlnné troubě. Sklenice dodají pita chlebu zakřivený tvar.

Dušená zelenina

Umytou a nakrájenou zeleninu vložte do mikrovlnné trouby, posypte solí a pepřem a přikryjte celofánem. Připravenou misku pošlete do mikrovlnné trouby na čtvrt hodiny s nejnižším výkonem. V případě málo vodnaté zeleniny (květák, brokolice) podlijte vodou.

👍 Tento návod je užitečný