7 neskutečně jednoduchých způsobů, jak se zbavit tuku na bocích

0
(0)

Dalibor , 07. 03. 2020

Je tu léto a mnozí z nás chtějí mít hezčí postavu do plavek. Pokud se chcete dostat do formy, vyzkoušejte těchto 7 cviků, které vylepší vaši postavu již za 30 dní. Nebudete muset chodit pravidelně do posilovny nebo si kupovat speciální vybavení. Vše, co potřebujete, je odhodlání a deset minut denně.

Deska

Deska je statické cvičení, což znamená, že se nemusíte pohybovat. Zní to sice jednoduše, ale opak je pravdou. Začíná se v pozici, jako byste dělali kliky, přičemž si o zem opřete lokty. Dbejte na to, abyste měli hlavu podél páteře, čili hlava směřuje dopředu, hřbet je rovný. Na břiše pocítíte, že svaly začaly pracovat. Plynule dýchejte a snažte se v této pozici vydržet. Následně cvik ukončete tak, že uvolníte břišní svaly a lehnete si na podložku.

Kliky

Tento cvik je asi jeden z nejznámějších, ale i nejúčinnějších. Lehněte si na podložku, narovnejte nohy, špičky se dotýkají podložky. Dlaně položíme vedle sebe, ruce máme pokrčené v loktech. Tělo začneme zvedat pomocí rukou, přičemž nahoře se zvedneme rychleji a směrem dolů pohyb kontrolujeme a je pomalejší. Snažte se, aby záda a nohy byly natažené a celé tělo držte během cvičení zpevněné.

Cvik na stehenní a hýžďové svaly

Cvičení začněte v poloze, jaká je znázorněna na prvním obrázku. Potom natáhněte pravou nohu a levou ruku a snažte se v této pozici vydržet. Opakujte is opačnou nohou a rukou. Ujistěte se, že ruce a nohy máte natažené a neohebné je do stran.

Dřepy

Dřepy jsou především o rovnováze. Nohy rozkročte přibližně na šířku ramen. Páteř máme vyrovnanou. Pak jdeme pomalu do podřepu, jako byste si chtěli sednout na nízkou pomyslnou židli. Kolena a chodidla by měly tvořit přímku. Pokud nevíte udržet rovnováhu, předpažte ruce tak, jak je to znázorněno na obrázku. Z dolní pozice se snažíme vytisknout nohama znovu zpět nahoru.

Ab cvik

Lehněte si na záda, ruce a nohy dejte do výchozí polohy, jak je zobrazeno na prvním obrázku. Pak pomalu začněte natahovat pravou ruku a pravou nohu, jak je to ukázáno na druhém obrázku. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte cvik s druhou nohou a rukou. Nezapomeňte na hlavní pravidlo. Levá ruka jde s levou nohou a naopak.

Cvik na pevný zadek

Výchozí poloha začíná tak, že pomocí vašeho těla vytvoříte trojúhelník. Dlaně a chodidla jsou na zemi a vy se přehněte v pase. Jednu ze svých nohou zvedněte tak vysoko, jak je to jen možné a pomalu nohu prikrčujte směrem k obličeji, tak jak to vidíte na obrázku. Kolenem se snažte dotknout špičky nosu. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte cvik s druhou nohou.

štíhlý pas

Nohy dáme široce od sebe a mírně je pokrčíme v kolenou. Hřbet je opřený o stěnu. Do rukou si vezměte míč a pomalu se rukama pohybujeme ze strany na stranu. Snažte se míčem dotknout stěny.

Podrobný návod naleznete v Galerii

👍 Tento návod je užitečný