7 neočekávaných příznaků, jak poznat psychopata.

0
(0)

Dalibor , 07. 01. 2020

Psychopat se může zdát docela jako normální člověk.

A ne vždy je jeho chování asociální - naopak může být  úspěšným profesionálem. 

Zároveň se však projevují takovými rysy, jako je snížená schopnost soucitu a pokání, klamání, sebestřednost a povrchnost emočních reakcí.

Často je těžké určit, kdo je před námi: okouzlující člověk, který tvrdou prací dosáhl kariérních výšek, nebo zákeřný schemer, který příležitostně bude jednat s kýmkoli bez lítováni.

  1. Zabírá vysoké pozice

Podle anonymního průzkumu, provedeného psychologem Oxfordské univerzity Kevinem Duttonem, při psaní jeho knihy «Moudrost psychopatů» se psychopati nejčastěji jsou:

  • generální ředitel;
  • právník;
  • moderator (rozhlasu nebo televize);
  • specialista prodeje;
  • chirurg;
  • novinář;
  • policista;
  • úředník;
  • šéfkuchař

2. Preferuje noc, něž rano a den

Australskými vědci říkají, že jsou psychopatové spíše jako sovy než modři. Kromě psychopatů zahrnuje lidi, kteří se vyznačují narcismem a machiavellianismem.

Dávají přednost temné denní době, kdy ostatní spí a stanou se bezbrannějšími.

3. Nezívají

Zívání je spojeno s empatií. Jak víte, psychopati však k tomu nemají sklon - alespoň ve většině případů. Proto je méně pravděpodobné, že začnou zívat po někom. Americká studie nákazlivého zívání a psychopatie, provedená v roce 2015, to plně potvrzuje.

4. Milují hořké jidlo

Hořké chuti je spojena s antisociálními osobnostními rysy, zveřejněnými v recenzovaném vědeckém časopise Appetite v roce 2015, prokázala, že psychopati a sadisté milují hořké jídlo. Napřiklad, gin a tonikum, silná černá káva, tmavá čokoláda, brokolice, zelí, ředkvičky a pivo.

5. Dělájí hodně selfies

Psychologove odhalili souvislost mezi touhou po celou dobu brát selfies a tendencí k machiavellianismu, narcismu a psychopatii. Účastníci experimentu, kteří byli podezřelí z psychopatické poruchy, trávili více času na sociálních sítích než ostatní a častěji fotili sami sebe.

6. Májí radí se něco tvořít

Psychopati se vyznačují vysokou kreativitou.

Například, Van Gogh se stal vynikajícím umělcem, přestože byl docela šílený a uřízl sebe ucho. Picasso, který ukázal rysy psychopata, současně vytvořil nový směr v malbě - kubismus. Beethoven byl náchylný k sadismu a krutě zacházel s příbuznými, ale psal skvělou hudbu.

Stereotyp, že geniální lidé jsou částečně duševně nemocní, tedy není neopodstatněný.

7. Poslouchá rap

Lidé, kteří v psychopatických testech vykazují nejvyšší skóre, rádi poslouchají rap.Ale klasický rock, jazz a pop music psychopatů jsou málo zajímavé.