7 nejlepších bylin pro odstranění břišního tuku, toxinů a zrychlení metabolismu

0
(0)

Dalibor , 07. 02. 2020

Ztráta hmotnosti je jednou z nejtěžších věcí, o kterou se budete kdy snažit, protože vyžaduje úplné přestavění celého vašeho životního stylu. Nicméně, to neznamená, že je tento cíl mimo váš dosah, protože tisíce lidí začínají svou cestu ztrátou hmotnosti každý měsíc. Faktem je, že 85 procent lidí nedosáhne svých cílů, když usilují o snížení hmotnosti. Z tohoto důvodu je důležité prozkoumat všechny vaše možnosti.

Existuje mnoho různých druhů bylin, které pomohou spálit tuk a podpořit vaše zdraví.

Způsob, jakým to můžete udělat, je vědět, které z nich vám pomohou bez experimentování a zkoušení všech z nich.

 1 Ženšen
Mnoho lidí ví, nebo slyšelo o ženšenu, protože je jednou z nejpoužívanějších bylin na celém světě. Zatímco mnozí vědí, že tato bylinka je oblíbená pro svou schopnost zvýšit paměť, může vám pomoci i při snaze zhubnout. Ženšen působí jako stimulant a má termogenní efekt, oba z nich posilují metabolismus a poskytují vám množství energie, kterou budete potřebovat k výkonu.

2 Oregano
Oregano je antioxidační zázrak a je také účinný v podpoře hubnutí. Pomáhá udržet trávicí systém zdravý a ten pak pracuje tak, jak má, zvyšuje hladinu serotoninu a pomáhá vyplavit nadbytek tuku z těla. Všechny tyto efekty dohromady podporují hubnutí a zabraňují problémům, jako je nadýmání a zácpa. Zvýšená hladina serotoninu zlepší vaši náladu, což snižuje riziko emoční chuti na jídlo. Zvýšení serotoninu může také být přínosem pro snížení celkové chuti k jídlu.

3 Šalvěj
Šalvěj je známá v kulinářském umění nebo při domácím vaření. Šalvěj může snížit hladinu cukru v krvi, snížit krevní tlak a snížit úzkost. Všechny tyto věci jsou faktorem bojujícím proti zvýšení hmotnosti. Snižuje hladinu stresu, která vyrovná vaši hladinu kortizolu a vysoká hladina kortizolu také může vést k přírůstku hmotnosti. Přírůstek hmotnosti se obvykle objevuje v oblasti břicha, a proto musíte udržet rovnováhu hormonů, abyste měli zdravou váhu.

4 Máta peprná
Existuje výzkum, který ukazuje, že máta peprná je účinná při pomoci při snižování tělesného tuku. To dělá tím, že uvolní nadbytek množství hormonu estrogenu, který tělo ukládá. Když vaše tělo ukládá tento hormon, drží více tuku a nabíráte váhu. Vyrovnávání hladin estrogenu s bylinkami jako je máta peprná může pomoci regulovat vaše tělo tak, aby nedrželo zásoby tuku.


 
5 Mléčný bodlák
Mléčný bodlák je stále více populární v posledních letech pro jeho čistící účinky. Je obzvláště užitečný pro čištění a detoxikaci jater, takže tento orgán může fungovat na optimální úrovni.

Když vaše játra není zatížena nadměrnými toxiny, může se zaměřit na udržení vašeho metabolismu v chodu, abyste mohli spálit kalorie a zhubnout.

6 Kořen pampelišky
Mnoho lidí, kteří se právě dívají na tento kořen, je často zmatených tím, jak vypadá, ale kořeny skutečně mají pro naše tělo mnoho výhod. Kořen pampelišky podporuje eliminaci odpadu, reguluje hladinu cukru v krvi, snižuje zánět a alkalizuje tělo.

7 Máta
Máta je velmi oblíbená pro zmírnění nevolnosti a dalších drobných problémů s trávením, ale může také podporovat hubnutí. Pomáhá regulovat trávicí systém a vyplavuje přebytečný odpad a vodu. Může také snížit úroveň stresu, aby se zabránilo emocionálnímu jídlu a pomáhá potlačit chuť k jídlu.

Nyní, když víte o několika bylinkách, které vám mohou pomoci zhubnout, poraďte se s lékařem. Tím zajistíte, že používáte bylinu správné, že je to pro vás bezpečné a že dostáváte správnou dávku. Správné dávkování a podávání jsou důležité, abyste zajistili plné využití přírodních bylin.