7 nebezpečných nemocí, které se rozvíjí i bez příznaků a mohou zabíjet. Dbejte na své zdraví.

0
(0)

Dalibor , 13. 11. 2020

Existuje řada nemocí, které se potichu rozvíjí a zhoršují i bez výraznějších příznaků. Když se na ně přijde, může být často pozdě, nebo se odhalí ve stádiu, kdy je léčba skutečně komplikovaná a může být s trvalými následky. V článku tak najdete přehled rovnou 7 nebezpečných nemocí, kvůli kterým se vyplatí absolvovat preventivní prohlídky.

Vysoký krevní tlak

Nejde přímo o onemocnění, ale problémem vysokého krevního tlaku je to, že se bez měření téměř nedá rozpoznat. Z toho důvodu je důležité jednou za čas dojít k doktorovi a nechat si zkontrolovat hodnoty tlaku. Příliš vysoký krevní tlak totiž může z dlouhodobého hlediska způsobit celou řadu závažných problémů.

Cukrovka

Mnoho lidí, kteří mají cukrovku o tom vlastně ani nevědí. O tomto faktu se tak dozví z některého náhodného vyšetření krve. Pravidelným sledováním se však může problém odhalit včas a v případě cukrovky druhého typu zahájit pomocnou léčbu vhodným stravováním a správnou medikací.

Rakovina kůže

Nenápadné změny na znamínkách nebo tvorba zpočátku nepříliš velkých nových kožních úvarů. Rakovina kůže je zákeřná kvůli svému poměrně častému výskytu a zároveň nenápadnému nástupu nemoci. Pokud si pravidelně nenecháváte kontrolovat znaménka, může se takto nerušeně vyvíjet klidně až několik let.

Rakovina děložního čípku

Ženy jsou ohroženy možností rozvoje rakoviny děložního čípku. Pokud se tak stane, opět trvá velmi dlouho, než se objeví nějaké výraznější varovné příznaky. A když se tak už stane, může být pozdě na efektivní a účinnou léčbu. To je hlavním důvodem, proč by mělo být nutností chodit na pravidelné gynekologické prohlídky alespoň jednou za rok. Jedině v takovém případě je totiž možné včas odhalit probíhající onemocnění.

Jaké další nemoci mají plíživý nástup?

  • Rakovina tlustého střeva
  • Hepatitida
  • Ztučnění jater