Začala jsem dělat těch 7 cviků každý den a moje břicho šlo za měsíc o NĚKOLIK centimetrů dolu.

0
(0)

Dalibor , 30. 11. 2020

V průběhu celého života nám v těle kromě krve, proudí i lymfa. Máme vedle cév a žil i druhý systém, který toto proudění zabezpečuje. V tomto lymfatickém systému proudí voda, minerály, živiny, odplavují se toxické látky. Když se proudění zpomalí, nebo zastaví, můžeme začít trpět nemocemi, nebo přibírat na váze. My si ukážeme, jak pomocí jednoduchých cviků lymfu rozproudíme, a to nám pomůže s redukcí váhy.

  1. Položíme prsty obou rukou na krk pod ušima. Jemným tlakem provádíme masáž od hlavy ke krku. Některá místa jsou zatuhlá, a masáž může bolet. Na těchto místech nechte ruce chvíli přitisknuté. Opakujeme 10x.
  2. Položíme prsty obou rukou vzadu na hlavu tam, kde začínají vlasy. Střídavě masírujte krk odshora dolů, a to 10x. Poté stejnou masáž opakujte i na přední straně krku.
  3. Zvedněte levou ruku a držte ji svisle vzhůru, ale uvolněnou. Pravou rukou jemně stiskněte kůži v podpaždí, a masírujte směrem k rameni. Opakujte 10x a pak ruce vyměňte.
  4. Uchopte kůži v oblasti kyčlí oběma rukama, a jakoby jste ji rolovali, postupujte k rameni. Opakujte 10x ve 3 sériích, pro každou stranu těla.
  5. Svaly na břiše nechte povolené. Tlakem ruky břicho mačkejte. Pak kruhovými pohyby břicho masírujte. Opakujte 10x.
  6. Kotníky. Položte nohu na židli, křeslo, abyste ji měli výš. Sevřete kůži na kotnících oběma rukama, a masírujte směrem ke kolenu. Opakujte 10. Pak nohy vyměňte.
  7. Dejte jednu nohu na židli, abyste ji měli výš. Uchopte ji oběma rukama pod kolenem, a tahem ke kyčlím masírujte. Opakujte 10. pak nohy vyměňte.

A ještě bonus navíc.

Pokud budete tato cvičení pravidelně opakovat, váš lymfatický systém se nastartuje, a proudění v něm se obnoví. Nejenže to prospěje vašemu tělu, ale pomůže vám to i zhubnout. A ještě můžete pomoci tělu celotělovou masáží. K tomu vám postačí kartáč, kterým si myjete tělo. Tentokrát ale nasucho. Než se půjdete sprchovat, tak si kartáčem můžete masírovat celý lymfatický systém. Začnete na nohách a postupujete směrem k hlavě. Lýtka, stehna, břicho, boky, záda, hrudník, krk a hlava. Není třeba moc tlačit, spíš by masáž měla být příjemná. No a sprcha odplaví z povrchu těla odumřelé buňky.