Neustále jsme měli v době zanesený odpad ve dřezu, pak jsem ale použila tabletu do myčky.

0
(0)

Dalibor , 17. 05. 2021

První, co vás napadne, když se řeknou tablety do myčky, je jistě špinavé nádobí. To ale jistě není jediné využití, kdepak! Díky dokonalým vlastnostem tablet se dají využít na mnoho dalších způsobů. Takové tablety mají čistící, odmašťovací a leštící schopnosti. Vyzkoušejte pár nápadů, o kterých jste možná dosud neslyšeli.  

Toaleta

Jednoduchá metoda na vyčištění toalety. Vyčistí a odstraní zažloutlé usazeniny a zanechají toaletu zářivě čistou. Vložte dvě tablety do toalety a nechte zde působit celou noc. Ráno pomocí kartáče opláchněte toaletu a spláchněte.

Trouba

Snad každá žena nemá ráda čištění trouby. A pokud ji neumyjete ihned po upečení masa, za nějaký čas se mastnoty napečou a vyčištění trouby trvá delší čas. Zkuste na připáleniny v troubě použít tablety do myčky. Použití je jednoduché. Stačí rozpustit tabletu v teplé vodě a pomocí roztoku a houbičky troubu umýt.

Pračka

Pro odstranění vodního kamene, plísně i usazenin pomohou tablety do myčky. Hoďte dvě tablety do bubnu pračky a zapněte ji na cyklus se šedesáti stupni. Tato metoda vyčistí pračku a zbaví ji nepříjemného zápachu.

Připálené hrnce

Pokud nemáte myčku na nádobí, jistě víte, že hrnce na vnější straně podléhají připáleninám nejvíce. S tímto problémem vám pomohou tablety do myčky. Stačí rozpustit tablety do myčky jako při mytí trouby a umýt hrnec na vnější straně. Pokud je hrnec velmi připálený, vodu s tabletami rozpusťte ve dřezu a hrnec do tekutiny ponořte. 

Špinavé zdi

Jednu tabletu rozpusťte v 3,5 litrech teplé vody a poté si vezměte houbičku na nádobí nebo hadřík z mikrovlákna. Ponořte vámi zvolený hadřík do vody a vyčistěte znečištěné zdi. 

Zahradní nábytek

Nábytek z umělého ratanu, ale i kovu vyčistíte jednoduše pomocí tablety smíchané s vodou. Takto připravený roztok vyčistí nečistoty od prachu, ale i mastnoty.