6 příznaků toho, že vám KÁVA škodí! Pokud je na sobě pozorujete, měli byste kávu přestat pít.

0
(0)

Dalibor , 23. 01. 2020

Patříte mezi lidi, kteří si neumějí představit den bez své ranní kávy? Nebo jste milovníky kofeinu natolik, že si kávu rádi dopřejete vícekrát za den?

V dnešním článku vám představíme 6 znaků, které prozradí, že vám káva nedělá dobře, nebo že pijete příliš velké množství kávy. Pokud je na sobě pozorujete zkuste snížit množství kávy, které denně zkonzumujete. Pokud tyto příznaky nezmizí měli byste kávu z vašeho života raději vynechat.

1. Působení na tělo


Káva nám stimuluje centrální nervový systém. Rovněž zrychluje tep, to však může u některých lidí vést k nárůstu pocitu úzkosti. Kofein stimuluje hormony jako je adrenalin, který do vašeho těla vysílá chvění a záchvěvy. Může způsobit nervozitu, podrážděnost, přinejhorším výbuchy hněvu. Na základě těchto příznaků víte, že jste to s kofeinem přehnali.

2. Častá návštěva toalety


Káva je diuretikum. To znamená, že může zvýšit frekvenci močení. Můžete to ovlivnit tak, že si ke kávě dáte nějakou svačinu. Potraviny zpomalí pohyb tekutin ve vašem těle, a tedy i močový měchýř.

3. Okamžitá potřeba na záchod


Káva má projímavé účinky, týká se to i bezkofeinové. Není zcela jisté, proč to tak je, ale káva má stimulační účinek na střeva a vyvolá potřebu jít na toaletu. Zkuste pít méně kyselé kávy, to může ovlivnit tento problém. Pokud chodíte častěji na toaletu, taktéž je čas odstavit kávu.


 
4. Kofein přestane působit


Každý to znáte. Dáte si jednu kávu, ta vás nabudí a vy jste produktivnější. Kofein však později přestane fungovat a váš organismus se zhroutí. Máte pocit únavy, a tak přijde na řadu káva číslo 2. Myslíte si, že vás probere, ale jde jen o falešnou energii. Po množství kávy je váš organismus unavenější, jako byste zakuckal několik kilometrový maratón. Vaši produktivitu v práci tímto zničíte. Energii si dodávejte ne kávou, ale výživným jídlem.

5. Záškuby ve svalech a nervech


Kofein způsobuje uvolňování látek, které zvyšují reaktivitu ve svalech a nervech. To může způsobit různé záškuby, například oční. Pokud zaznamenáte takové příznaky, je čas odstavit kávu a zvýšit příjem vody.

6. Ohrožený spánek


Nedokážete večer usnout? Je to právě nadměrným množstvím kávy. Ano, káva tělo unaví, ale nedokážete díky množství kofeinu usnout. Nejlepší pro vás bude, když si už po 16-té hodině nedáte ani jeden šálek kávy. Váš spánek bude zase v normálu.

👍 Tento návod je užitečný