6 potravin, které pomáhají zastavit vypadávání vlasů

0
(0)

Dalibor , 21. 05. 2024

Vlasy se považují za korunu krásy každé ženy. Vypadávání a ztráta vlasů je problém, který v dnešní době trápí než ženy tak i muže. Naštěstí existuje řešení jak tento problém odvrátit. Najdete ho ve vaší kuchyni. Stačí sáhnout po správných potravinách a zanedlouho se budete moci opět pyšnit krásnou hřívou. Samozřejmě, někdy ztráta vlasů značí vážný zdravotní problém (např. Nesprávná funkce štítné žlázy), tehdy je třeba se obrátit na lékaře.

1. Listová zelenina

Vynikajícím zdrojem potřebných vitaminů A a C jsou zejména špenát, mangold a brokolice. Pomáhají produkci mazu, který vlasy přirozeně udržuje. Všechny druhy tmavé listové zeleniny obsahují hodně železa a vápník, které jsou také pro vlasy důležité.

2. Luštěniny

Zahradní fazole, ale i různé druhy čočky jsou důležité pro výživu vlasů, protože obsahují hodně železa, zinku a biotinu, které tělo potřebuje pro lepší růst vlasů. Jejich součástí jsou i bílkoviny, které urychlují uzdravení zničených vlasů.

3. Rozinky

Rozinky obsahují železo, které pomáhá produkci hemoglobinu, který roznáší kyslík po těle. Dodají potřebné železo, ale je důležité doplňovat i vitamín C, který pomáhá tělu absorbovat ho. Stejně dobrou službu vám udělá kukuřice a datle.

4. Losos

Losos má všechny prospěšné látky na krásu a zlepšení celkového zdraví vlasů. Obsahuje Omega-3 mastné kyseliny, které mají schopnost bojovat proti vypadávání vlasů, jejich suchosti, krepovitosti, vyrážkám na pokožce hlavy a také vlasům dodává pružnost a lesk. Dobrým zdrojem Omega-3 mastných kyselin jsou také sardinky, makrely, lněná semínka, sledu a vlašské ořechy.

5. Libové tmavé maso

Nedostatek železa může způsobit i ztrátu vlasů. Tmavé maso je zdrojem živin jako železo, které přímo ovlivňuje produkci krve a vitamin B. Z masa je vhodná například i Krůtí maso.

6. Vejce

Organismus vyživuje vlasy pomocí přírodního kondicionéru - biotinu. Vejce jsou plné této látky, která je důležitá pro růst vlasů a také snižuje jejich vypadávání. Zdroji biotinu jsou i arašídy, losos, mandle a avokádo.

7. Rostlinný olej

Nízkotučná dieta může způsobit suchost vlasů a může je také obrat o lesk. Olivy, arašídy a slunečnicový olej mohou navrátit lesk vašim vlasům. Užívejte 1 až 2 krát denně čajovou lžičku těchto olejů samostatně nebo s jídlem.