6 jídel, kterými maminky nejvíce ubližují svým kojencům aniž o tom vůbec věděli. Dámy, toto jim opravdu nedávejte!

0
(0)

Dalibor , 24. 01. 2020

Matka je zvláštní tvor. Na jedné straně se všeho děsí, potom zase nesmyslně riskuje. Některé matky tvrdí, že když to mohou jíst ony samy, tak je to dobré i pro jejich miminka ...

Jenže odborníci se takového trendu děsí. Zde je 12 jídel, na které si dávejte velký pozor. Kojencům nimi můžete velmi ublížit. Pokud tvrdíte, že vaše matka to dělala stejně a vy jste byli v pohodě, pak vězte, že toto jsou názory odborníků a lékařů. Ano, některé miminko sní všechno a nic ho nerozhází. Jiné ale musí vše dostávat doslova po kapkách.

Dámy, když budete kojencům dávat k jídlu tyto potraviny, vytváříte jim velké zdravotní problémy.

1. Citrusy

Jasně, takový pomeranč nebo citron mají spoustu vitamínů. Ale pro malé děti mohou být citrusy nebezpečné a mohou vyvolat silnou alergickou reakci. Odborníci radí, že ideální doba pro první seznámení s citrusy je kolem jednoho roku věku. Ale jedním dechem dodávají, že je nutné začít opatrně - doslova po kapkách.

2. Mléko

Kravské mléko (mléčná bílkovina) opět patří mezi silné alergeny. Lékaři doporučují dávat kravské mléko dítěti až od dvou let. Alergie na kravské mléko je u dětí velký problém. Alergologické testy nejsou prokazatelné a výsledky bývají často zkreslené, ať už falešně pozitivní nebo negativní.

3. Vejce

Opět velmi silný alergen. A to někdy stačí opravdu jen olíznout skořápku a problém je na světě! Nejčastějším původcem alergie na potraviny jsou bílkoviny kravského mléka, méně často vaječného bílku, u starších kojenců se přidávají ještě bílkoviny mouky a sóji.

4. Med

Ano, med je lepší než cukr. Ale obsahuje stopy pylu. To znamená, že své miminko opět můžete ohrozit alergeny.

 5. Ořechy

Dát kojenci ořech? To může opravdu jen šílenec. Jenže ořechy jsou v pečivu a matky si to často neuvědomují. Pozor na to! Nebezpečnou alergickou reakci vědí vyvolat třeba oblíbené burské oříšky.

6. Rajčata

Surová rajče ze zahrádky? Dětem ji nedávejte. A už vůbec jim nedávejte chemicky ošetřené rajčata ze supermarketu. Rajče může vyvolat takovou reakci na dětské pokožce, že vaše miminko pak bude vypadat jako spálené horkou vodou.

 

👍 Tento návod je užitečný