Toto je 6 důvodů, proč se vyplatí spát úplně nahý. Druhý důvod vás určitě překvapí.

0
(0)

Dalibor , 23. 02. 2021

Kvalitní odpočinek v podobě spánku je velmi důležitý. Špatné pyžamo však dokáže vyvolat mnoho nepříjemností. Možná tak je na čase vyzkoušet spaní úplně bez oblečení, protože existuje hned 6 důvodů, proč je to dobrý nápad.

Lepší regulace teploty

Jedním z důvodů, proč se vzdát oblečení na spaní, je lepší regulace teploty. Pro hluboký spánek totiž tělo musí snížit svou teplotu zhruba o půl stupně. A to je složitější ve chvíli, kdy na sobě máte hřejivé pyžamo, takže se organismus musí potýkat s přehříváním, což může negativně ovlivňovat celkovou kvalitu spánku.

Vhodnější pro oblast genitálií

Neustálé nošení spodního prádla hlavně z nevhodných materiálů může způsobovat rozvoj nepříjemné kvasinkové infekce, kterou bývá velmi složité zničit a zbavit se příznaků. Spaním bez oblečení podpoříte přirozenou cirkulaci vzduchu.

Dřívější vstávání

Pokud budete spát bez oblečení, bude se vám ráno lépe vstávat a budete se cítit více svěže. Navíc nebudete muset sundávat žádné pyžamo ve chvíli, kdy půjdete do sprchy. Budete také méně zpocení, protože se tělo nebude potýkat s přehřátím kvůli oděvu, takže i celkový ranní pocit bude svěžejší.

Podpora metabolismu pro hubnutí

Zajímavým pozitivním efektem během spaní bez oblečení, je podpora metabolismu pro spalování přebytečného tuku. Možná tak jde o důležitou pomůcku, která vám pomůže při snaze o hubnutí,

Pohodlí

Nemuset si oblékat pyžamo a prostě si jenom lehnout do postele je velmi pohodlné. Nikde vás nebude tlačit žádné krabacení trička, guma na kalhotách od pyžama a podobně. Navíc nebudete mít další kousky oblečení k praní. Zkrátka jde o velmi pohodlný a jednoduchý způsob, jak spát.

Boj proti stresu

Při spaní bez oblečení podporujete svoje sebevědomí, což může mít pozitivní vliv na boj proti stresu. Naučíte se přijmout naplno své tělo, což může vyvolávat pozitivní pocity, díky kterým se zkrátka budete cítit lépe.

👍 Tento návod je užitečný