5 věcí, které se stanou s vaším tělem, když přestanete jíst cukr

0
(0)

Dalibor , 16. 02. 2020

Předtím, než přejdeme k jádru článku, je třeba říci, že cukr sám o sobě není ďábel.

Cukr se přirozeně vyskytuje ve velkém množství potravin, včetně ovoce či mléka. Avšak další cukr uměle přidáván do vaší stravy již není potřebný.


 
Právě naopak, jestliže ze svého jídelníčku vyloučíte uměle dodávaný cukr, který není přirozenou součástí potravin, pro vaše tělo to bude znamenat hned několik zdravotních přínosů.

Přestože dnes lidé na západě jsou od malička učení na sladké, tento cukr navíc skutečně nepotřebujeme.

Co se tedy stane s vaším tělem, pokud vyloučíte veškerý nepřirozený cukr? Pojďme se na to nyní blíže podívat.

1. Zvýší se vám úroveň energie


Ironicky, většina z nás sahá po sladkém, včetně vysoce slazených povzbudzovacích nápojích právě tehdy, když jsme unavení.

Přesto, bez cukru máme garantováno, že budeme mít vyšší úroveň přirozené energie. Doslova platí, že umělý cukr blokuje schopnost našeho těla udržovat si vysokou energetickou úroveň.

Navíc bez umělého cukru nebudete zažívat náhle návaly a úbytky energie. Odpolední únava se tak stane věcí minulosti.

2. Stabilizuje se vaše váha
Cukr způsobuje, že se vašemu tělu žádá více cukru a nejde jen o cukr ve své klasické podobě.

Kromě toho, cukr je obvykle součástí vysoce zpracovaných potravin, které vedle ní obsahují množství tuků a dalších nežádoucích aditiv.


Podstoupením detoxikační kúry od cukru, vaše tělo nebude zatížené příjmem těchto dalších prázdných kalorií. Nebudete se ani cítit hladoví a nakonec začnete ztrácet nadměrné kilogramy.

3. Vaše střeva budou pracovat efektivněji
Pokud by vaše střeva věděli mluvit, řekli by vám, že to, co si nejvíce přejí, je hodně vlákniny a minimum těžko stravitelných potravin.

Pokud ze stravy vyloučíte cukr, umožníte tím vašim střevům maximalizovat zpracování a absorpci toho, co jste zkonzumovali.

Možná se dokonce přistihnete při tom, že začnete častěji navštěvovat toaletu - což je dobrá věc. Vše se tak dostane do normální rutiny.

4. Přestane se vám žádat sladké
Faktem je, že cukr si žádá další cukr. Když vyloučíte umělý cukr z vašeho jídelníčku, časem se vám nejen přestane žádat sladké, ale vám to bude doslova nepříjemné.

Až pak se budete divit, jak jste mohli kdysi jíst tak neskutečně přeslazené potraviny jako jsou různé čokolády, sušenky a jiné sladkosti.

Ovoce bude sladké tak akorát, ale zakousnutí do koláče vás přímo ohromí svou až příliš sladkou chutí.


 
5. Vaše pokožka bude vypadat zdravěji


Divíte se, proč se na vaší tváři zvykne objevovat a mizet akné navzdory všem těm krémem, pleťovým vodám a jiné kosmetice, kterou používáte?

Je to právě cukr, který vaší pokožce škodí zevnitř.

Mnozí lidé uvádějí, že jejich pokožka začala být krásnější a zdravější poté, co se cukru vzdali.

Jak začít s cukrovým detox
Ve světle neustále přibývajícího výzkumu ohledně škodlivosti cukru i Světová zdravotnická organizace (WHO) nedávno změnila své doporučení.

Z původních 10% kalorií pocházejících z cukrů dnes říká, že by to nemělo být více než 5%.

Pokud jste na cukru závislí dlouhou dobu, doporučuje se začít s odvykáním postupně. Nejprve si udělejte přehled o všem sladkém, co během dna sníte a vypijete a snažte se snižovat frekvenci.

Pokud jste závislí na slazené kávy 4 krát denně, snižte to nejprve na 3 šálky, pak na 2. Začněte vynechávat i ostatní jídla bohatá na cukr. Časem si na novou rutinu zvyknete.

Nezapomínejte na to, že obvykle trvá 3 týdny, dokud si člověk osvojí nějaký nový zvyk. Proto nezoufejte, pokud se vám po týdnu nebude dařit a snažte se ve vašem odhodláni vytrvat.

Když se vám někdy přihodí nějaká sladkost po stresujícím dni, nemusíte si nic vyčítat. Hlavní je, abyste to nevzdali a pokračovali. Výsledek skutečně za to stojí.

👍 Tento návod je užitečný