5 příznaků, že nám v těle chybí vitamín C.

0
(0)

Dalibor , 13. 11. 2020

Známe několik druhů vitamínů, a vitamín C je ze všech nejznámější a nejvíc proklamovaný. Jeho výskyt je celkem známý. Obsahují ho citrusy, i další ovoce, šípky, zelenina, brambory, a nespočet dalších potravin, které znáte. Umíme ho vyrobit i uměle, ale přírodní forma je pro naše tělo mnohem příznivější. S tím, jak stoupá zátěž organismu znečišťováním vody, ovzduší, a nevhodnou potravou, tělo více a více tento vitamín spotřebovává. Naše buňky ho potřebují, abychom měli dostatečnou imunitu vůči nemocem, jako je nachlazení, chřipka a různé záněty v těle. Vitamín C také napomáhá absorpci železa z potravy, bez něho by železo z tělo odešlo bez užitku. Měli bychom ho tedy pravidelně doplňovat. Co se stane, když nám v těle začne chybět? Může se u nás objevit 5 příznaků nedostatku vitamínu C v těle.

  1. Máme pocit neustálé únavy, slabosti.
  2. Projevují se u nás výkyvy nálad, nervozita, zlost.
  3. Tělo má oslabenou imunitu, chytneme každý bacil, který kolem nás proletí.
  4. Může se objevit krvácení z dásní, padají nám zuby. Zánět v ústech.
  5. Na těle máme modřiny, aniž bychom se uhodily, nebo měli úraz.

Jak těmto stavům předcházet.

Úplně nejjednodušší, jak udržet hladinu vitamínu C v těle na příznivé úrovni, je pestrá strava. Konzumujte ovoce, zeleninu, luštěniny, potraviny bohaté na vlákninu. Naopak vynechte alkohol, nekuřte, nekupujte a nejezte průmyslově vyráběné potraviny – uzeniny, konzervy, bílý cukr, a potraviny obsahující konzervanty. Co nám dále pomáhá, je pohyb. Nemusíte být vrcholoví sportovci, stačí, když půjdete do přírody, minimálně 2x týdně, alespoň na půl hodiny. V případě nouze můžete získat vitamín C uměle vyráběný, ale je to jen zástupné řešení.

Dostatek vitamínu C vám prodlouží život

Jak víte, nedostatek vitamínů má za následek rychlejší stárnutí organismu. Buňky našeho těla v případě nedostatku vitamínu C nedokáží regenerovat, a rychleji stárnou. Nedochází tak k jejich obnově, a tím i rychleji stárne náš organismus. Proto příjem všech vitamínů, minerálů a stopových prvků nepodceňujte, abyste si i ve vyšším věku zachovali fyzickou a duševní svěžest, a mohli si tak naplno užívat život. A také jste se ve zdraví a pohodě dožili vysokého věku, bez nemocí duše i těla.