5 příznaků vysoké hladiny cukrů v krvi. Nepřehlížejte je, protože to může znamenat velké riziko.

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Cukr je tichým zabijákem. V těle může způsobit totální chaos, a dokonce stojí za vznikem mnoha civilizačních chorob. Jakmile ho ve svém těle máte přemíru, měli byste situaci začít řešit, než se u vás jeden ze závažných zdravotních problémů projeví.

Riziko

Jakmile je cukru v těle až příliš, stoupá riziko srdečních chorob, obezity, ztučnění jater, cukrovky a mnoha dalších zdravotních problémů.

Hladinu cukru, který denně konzumujete, byste tak měli pro jistotu hlídat. Obzvlášť buďte na pozoru v případě, když už jste překročili věkovou hranici čtyřiceti let.

Nadměrná žízeň a hubnutí

Dva až tři litry vody by měl denně vypít každý z nás, aby tělo fungovalo tak, jak má. Jakmile ale zpozorujete, že máte žízeň téměř neustále a ani po vypití vody se problém nevyřeší, možná máte v těle vysokou hladinu cukru. Objevit se může také nezvyklé sucho v ústech.

Výrazným příznakem je také hubnutí. Máte-li stále stejné stravovací návyky, nevěnujete se více sportu, ale přesto hubnete, neberte padající kila na lehkou váhu. Když hladina inzulínu v těle nestačí ke zpracování glukózy, tělo se snaží tuto dysfunkci vyvážit, což může mít za následek úbytek váhy.

Suchá kůže

Ve střevech se vlivem nadbytku cukru vytváří stále více kvasinek. Ty pak nedovolují vitaminům a minerálům, aby se přirozeně vstřebávaly, co má za následek výrazné zhoršení kůže. Můžete si všimnout akné, ekzémů nebo také suché a loupající se kůže.

Rozmazané vidění a potíže s psychikou

Možná nepotřebujete brýle. Vysoká hladina cukru běžně způsobuje také rozmazané vidění. Buňky oka se zhoršují a schopnost zaostřit je ztracena. Raději se v takové situaci co nejrychleji poraďte se svým lékařem.

Lidé s vysokou hladinou glukózy jsou také více emočně labilní. Mají deprese, úzkosti a jsou velice často zbytečně podráždění. Vyřadíte-li ze svého jídelníčku průmyslově zpracované potraviny plné cukrů, můžete získat i výrazně lepší náladu.

Pomalé hojení a snížená koncentrace

Tělo je s nadbytkem cukrů unavené, rychle se zadýchává, špatně se soustředí, a dokonce i při zranění není schopné se přirozeně rychle hojit. V ohrožení je mimo jiné i kardiovaskulární zdraví.

I když se může zdát, že vám cukrovinka nebo jiná sladká potravina přinesla energii, jde jen o krátkodobý proces, a poté se cítíte ještě hůře.

Hlad

Tělo poté samo vyhledává příležitosti jak ztracenou energii získat, a tak vás může začít honit mlsná. Máte stále hlad a vlastně ani nevíte na co. Zkuste své chutě vědomě ovládat a upravit jídelníček tak, aby vašemu tělu neškodil.