5 osvědčených rad, díky kterým bude úroda letos extrémně bohatá!

0
(0)

Tomáš , 28. 06. 2021

Jaký je splněný sen zahradníka? Jednoznačně na malé zahrádce vypěstovat velkou úrodu! Zahrada je radost, odpočinek a pro většinu pěstitelů také velkým koníčkem, navíc může úroda nahradit chemicky ošetřované ovoce a zeleninu ze supermarketů. Ale jak mít na malé zahradě co nejvíc druhů zeleniny a k tomu velkou úrodu? Inspirujte se osvědčenými tipy dlouholetých zahrádkářů, kteří vědí, jak na to!

1.    Rajčata

Jak na bohatou úrodu rajčat? Při výsadbě můžete přidat ke každému stonku 2 malé čerstvé rybičky, aby byla půda bohatá na živiny. Doporučuje se také sbírat rybí kosti, nechat vysušit a poté nadrtit na jemný prášek pomocí mixéru. Tento prášek se následně přidává ke kořenům při výsadbě, případně lze kosti rozvařit, poté rozmixovat na kaši a použít při zálivce.

2.    Okurky

Nadrcené vaječné skořápky výtečně doplňují minerály, především vápník, do půdy. Nadrťte je proto najemno a přidejte je do půdy při sadbě semínek okurek nebo jiné zeleniny.

3.    Brambory

Při výsadbě brambor je vhodné přidat humus, rozmělněnou posekanou trávu nebo přidat hořčičná semínka. Po vyklíčení nechte semínka tak, budou pro brambory fungovat jako zdroj živin.

4.    Zelenina i květiny

Jak doplnit minerály do půdy? Budou se hodit banánové slupky. Ty lze nasušit a rozmělnit a přidat k zelenině, ale také květinám, jako jsou azalky, akácie nebo růže, protože se tím podpoří kvetení. Také lze 4 sušené banánové slupky svařit v 1 l vody a poté touto zálivkou rostliny zalít.

5.    Cibule

Skvěle působí na cibuli zálivka s rozpuštěnými kvasnicemi. Na 10 litrů vody použijte 10 gramů droždí, nepřehánějte to s vyšší koncentrací a použít můžete čerstvé i sušené kvasnice. Poté pravidelně zalévejte záhony s cibulí každé dva týdny. Tato zálivka se také hodí pro použití na okurky, rajčata a papriky, které je vhodné zalít touto směsí hned po výsadbě, protože obsahuje velkou dávku vitamínu B.