5 onemocnění, která jsou pro ženy nebezpečnější než rakovina

0
(0)

Dalibor , 08. 10. 2020

Rakovina je velmi závažné onemocnění, které si nevybírá. Ohrožuje všechny bez rozdílů. Rakovinou trpí malé děti i starci. Existují ale samozřejmě určité skupiny, které jsou rizikovější. Doposud se věřilo, že rakovina nejvíce ohrožuje ženy středního věku. Poslední průzkumy ale ukázaly, že tomu tak není. Sepsali jsme pro vás seznam 5 onemocnění, která ohrožují ženy více než rakovina. Přečtěte si, která to jsou.

Rizikovým faktorem je vyšší věk a nadváha

První dvě onemocnění, o kterých se zmíníme, jsou cukrovka a chronické onemocnění jater. Cukrovku lze zařadit mezi civilizační choroby. Bohužel, počet diabetiků se neustále zvyšuje. K tomuto negativnímu vývoji přispívá ve velké míře nezdravý životní styl, sedavé zaměstnání a dlouhodobý stres. Ve stáří může cukrovka způsobit potíže s ledvinami. To vede k problémům s únikem moči. Diabetici se také často cítí unavení a mají pocit žízně.

Chronické onemocnění jater je velmi závažné, protože játra jsou orgánem, který odbourává toxiny z našeho těla. Špatná funkce jater nás tedy přímo ohrožuje na životě. Stav našich jater také ovlivňuje náš životní styl. Ideální je vyhnout se těmto obtížím úplně. Prevence je velmi důležitá, proto doporučujeme omezit alkohol, kouření a změnit životosprávu. Nadváha je přitěžující faktor v obou případech.

Nebezpečné jsou také nemoci dýchacích cest

Nejedná se přitom o žádná vzácná onemocnění. Nebezpečné mohou být i běžné respirační choroby.

O kterých je řeč konkrétně:

  • Chřipka – řeknete si, to nic není. Chřipka ale není jen nějaká „rýmečka“. Chřipka dokáže pořádně potrápit i zdravé jedince. Riziková je pro malé děti, osoby s oslabenou imunitou a staré lidi. I toto běžné onemocnění může mít nepříjemné následky a zdravotní komplikace
  • Zápal plic – neléčený zápal plic může skončit smrtí
  • Chronické onemocnění dýchací soustavy – pokud trpíte některým z těchto onemocnění, měli byste věnovat zvýšenou pozornost svému zdraví. Pokud kouříte, měli byste okamžitě přestat

Ženy ve středním věku by neměly zanedbávat své zdraví. Zdravotní potíže nepodceňujte a absolvujte všechny doporučené preventivní prohlídky.