5 mrazivých signálů před příchodem smrti. Rozhodně jejich nepřehlížejte!

0
(0)

Dalibor , 19. 02. 2020

Ať už člověk onemocní závažnou chorobou nebo jen v důsledku stáří nastane jeho čas, přicházející smrt podle všeho o sobě dává dopředu vědět.

Všichni tito lidé kvůli tomu dostanou šanci se se svým odchodem smířit po svém a mít dostatek času na rozloučení se svými nejbližšími.

Mrtví příbuzní

Jakmile člověk začne vidět své příbuzné, kteří již nežijí, je to podle vědců jakási forma odpuštění a smíření. Když totiž umírající člověk spatří mrtvého příbuzného, přestane mít ze smrti strach a uleví se mu od bolesti.

Tajemstvím však stále zůstává, zda se skutečně jedná o halucinace nebo opravdu existuje druhý svět, ze kterého tito příbuzní k člověku přicházejí.

Zvířata

O tom, že zvířata dokáží vycítit takové věci, o kterých my lidé nemáme ani tušení, víme určitě všichni. Jde o určitý šestý smysl, který jim dává možnost přicházející smrt vycítit. Nejznámějším případem byl kocour Oscar, který žil v jednom z amerických hospiců a smrt ohlašoval tak, že si k nemocnému člověku lehl na postel.

Změny na těle

Vědci přišli také na to, že umírajícímu člověku se zostřují rysy v obličeji, a pokud má na sobě nějaké šperky, zlaté či stříbrné, mohou i zčernat. Změna rysů bývá způsobena úbytkem váhy a zčernání šperků lze vysvětlit změnou složení potu.

Dvojník

Tento pojem se objevuje i v psychiatrii a neurologii, kde je nazýván jako autoskopia. V podstatě má jít o halucinaci, během níž umírající člověk má možnost pozorovat sám sebe jako by seděl v kině a sledoval film, ve kterém on sám hraje hlavní roli.

Vzpomínání

Zdravotníci, kteří přicházejí každý den do kontaktu se starými a nemocnými lidmi potvrzují, že velmi často jen pár hodin před smrtí, začne tento člověk vzpomínat. Nejde ale o vyprávění, co se stalo před týdnem, ve svých vzpomínkách se vrací o několik desítek let zpátky například do období války či narození dětí.