5 lehkých pomazánek, které jsou coby dup hotové!

0
(0)

Dalibor , 17. 06. 2021

Co udělat dětem ke svačině nebo k večeři, když není času nazbyt? Odpovědí jsou pomazánky, které báječně chutnají s celozrnným pečivem a jsou rychle hotové!

1.    Tvarohová s jarní cibulkou

Ingredience: tvaroh, sladká paprika, 1 svazek jarní cibulky, pepř, sůl

Tvaroh vymíchejte do hladka (můžete přidat máslo), přidejte na tenko nakrájenou jarní cibulku, opepřete a osolte. Na závěr dochuťte sladkou mletou paprikou a podávejte s čerstvým celozrnným pečivem a zeleninou.  

2.    Mrkvová s cibulí

Ingredience: 3-4 mrkve, 1 cibule, 4 lžíce majonézy, 1 lžička cukru, sůl, pepř, pažitka

Nakrájejte cibuli na jemné plátky, mrkev oškrábejte a nastrouhejte najemno a smíchejte v misce, do které přidejte majonézu a cukr. Dobře promíchejte, opepřete a osolte. Tato pomazánka se hodí na čerstvé bagety, rohlíky nebo housky, dozdobte pažitkou.

3.    Ředkvičková pomazánka

Ingredience: 1 svazek ředkviček, 1 cibule, 4 lžíce zakysané smetany, kousek másla, 1 balíček tofu

Osmahněte cibulku na másle, přidejte nastrouhané ředkvičky a krátce orestujte, osolte a opepřete. Po vychlazení přidejte najemno nastrouhané tofu a vmíchejte kysanou smetanu, podávejte s čerstvým pečivem.

4.    Jemná vajíčková pomazánka

Složení: 5 vajec, 200 g zakysané smetany, 2 lžičky hořčice, 1 cibule, 1 lžička soli, pepř

Uvařená vajíčka natvrdo nastrouhejte, přidejte jemně nakrájenou cibuli a ochuťte hořčicí. Vmíchejte kysanou smetanu, osolte a opepřete. Odložte do chladničky. Podávejte s čerstvými rohlíky nebo houskami a s plátky salátové okurky. 

5.    Křenová pomazánka s tvarohem

Ingredience: 250 g tvarohu, 4 vejce, 2 lžíce zakysané smetany (nebo přírodního jogurtu), 1-2 lžíce čerstvě nastrouhaného křenu, mletý kmín, pažitka, sůl, pepř.

Vajíčka uvařte natvrdo a v mezičase utřete tvaroh do hladka. Poté přidejte nastrouhaná nebo vidličkou rozmačkaná vajíčka, nastrouhaný křen a kmín. Vmíchejte kysanou smetanu, osolte a opepřete. Před servírováním s čerstvým pečivem posypte nakrájenou pažitkou.