5 hlavních příčin, proč se stále cítíte být nafouknutý a jak to navždy vyřešit

0
(0)

Dalibor , 04. 03. 2020

Nadýmání je častý zdravotní problém a je velmi nepříjemný, který se může objevit několikrát za měsíc, obvykle po těžkém a nezdravém jídle.

Někteří lidé se cítí nafouknutí víceméně stále. Uvádíme přehled pěti nejčastějších důvodů, proč k nadýmání dochází ak tomu jsme si pro vás připravili návod jak se jednoduše zbavit této nepříjemnosti.

5 Příčin, které zapříčiňují nadýmání

zácpa

Pokud se po stolici cítíte lépe, pak nemáte problém s nadýmáním, ale se zácpou. To znamená, že byste měli do své stravy přidat větší množství vlákniny, protože problém spočívá v tom, že plyny ve vašich střevech se zadržují za stolicí. Vláknina vám pomůže se těchto problémů rychle zbavit.

Vlákninu byste však měli přijímat postupně a ne rychle a najednou, aby se problém ještě nezhoršil. Namísto bílého pečiva zkuste jíst celozrnné a měli byste konzumovat také bobuloviny a smoothie.

sacharidy

Můžete se cítit nafouknutí i proto, že konzumujte hodně potravin s vysokým obsahem sacharidů, které nejsou správně strávené. Tento problém lze jednoduše vyřešit konzumací potravin s nízkým obsahem sacharidů. Pokud chcete předejít problémům s nadýmáním a větry, pak byste škroby, cukr a alkohol měly nahradit zeleninou, bobulemi a ovocem.

stres

Řada studií a výzkumů uvádí, že příčinou nadýmání může také být stres. Když je náš organismus ve stresu, mozek brání správné funkci zažívacího traktu. Nafouknutá se můžete cítit také díky bolestem břicha nebo zácpy.

Pokud se cítíte nafouknutí, nebo máte jiné zažívací problémy, pak se snažte uvolnit a více se zaměřte na svou stravu.

Špatný pitný režim

Pokud pijete málo vody, můžete si přivodit spoustu zdravotních problémů. Dehydrataci těla může způsobit také káva, alkohol a cukr. Pokud tyto nápoje pijete, pak jimi můžete své tělo dehydratovat. Doporučuje se denně vypít 6-8 sklenic vody.

👍 Tento návod je užitečný