5 důvodů proč využít vodu z uvařených brambor! Je mnohem prospěšnější než by se mohlo na první pohled zdát

0
(0)

Dalibor , 01. 05. 2020

Brambory jsou velmi významnou plodinou. Mnoho jídel si bez nich představit ani neumíme. Dokonce i jejich využití je velmi všestranné a v žádné domácnosti se tato potravina určitě neztratí. Jsou bohatým zdrojem vitamínů, a to zejména škrobu, či draslíku.

Během vaření se mnoho z jejich látek dostává do vody, která v mnoha kuchyních okamžitě putuje do umyvadla. Tento vývar pomáhá například i na vlasy nebo pokožku. Důležité je použít ho co nejdříve, protože pak ztrácí své účinky. Na co všechno je voda z brambor dobrá?

Blahodárný účinek na celé tělo

Bramborová šťáva je známá pro svou detoxikaci. Je vynikající i při problémech s pokožkou, protože léčí akné a různé ekzémy. Má proti zánětlivý účinek, takže je výborným pomocníkem při bolestech kloubů nebo páteře.

2. Vlasový elixír

Voda z brambor je na suché vlasy přímo zázračný elixír. Tato voda jim i dodá lesk a to bez použití drahých kosmetických přípravků, které vlasům spíše škodí. Stačí když si touto vodou vlasy opláchnete nebo si ji na vlasy nastříkáte pomocí rozprašovače a po třiceti minutách klasicky umyjete. Tato kúra posiluje i růst vlasů, takže při nanášení se soustřeďte i na kořínky.

3. Pomocník při hubnutí

Shazování váhy před letem umí být pořádně ošemetné. Zejména při nedostatku času na cvičení nebo s problémy se stravou. Stačí když namísto ranní kávy před snídaní vypijete šálek vývaru a další šálek večer. Tento vývar obsahuje látky, které z těla odvádějí přebytečné kyseliny.

4. Maska na pleť:
Stačí, když si v této vodě pořádně opláchnete obličej a počkáte dvacet minut, pak si obličej omyjte čistou vodou. Škrob, který tato voda obsahuje je nesmírně prospěšný a zabraňuje tvorbě vrásek.

5. Snižuje cholesterol

Zde by měli zbystřit zejména ti, kteří hladinu cholesterolu mají vyšší než by být měla. Bramborová šťáva účinně bojuje i proti cholesterolu a příznivě působí na nemoci se srdcem.

Další důvody, proč jí říct ano : bojuje proti depresi, draslík snižuje krevní tlak, obsahuje vitamin A, C, protein, magnézium, je skvělá i na zalévání květin.